Първа лигаФутболЦСКА 1948

Арда надви ЦСКА 1948 в Бистрица за първи успех като гост

Арда спечели гостуването си на ЦСКА 1948 в мач от осмия кръг на Първа Лига, с което постигнаха първа победа извън Кърджали през сезона.

С две асистенции се отличи Борислав Цонев. В 33-ата минута той центрира в наказателното поле, където Феликс Ебоа Ебоа отигра топката с пета и матира Алекс Божев, за да открие резултата.

В началото на второто полувреме Цонев качи топката на главата на Тонислав Йорданов, който отблизо я изпрати в мрежата – 0:2.

Минута преди края на редовното време Джонатан Перейра отбеляза красив гол от далечно разстояние, за да намали изоставането на ЦСКА 1948, но попадението се оказа недостатъчно и тимът на Валентин Илиев загуби в Бистрица.

С победата Арда вече има 18 точки и се намира на шесто място в класиране. С четири по-малко е отборът на ЦСКА 1948, за който предстои визита на Лудогорец. След само три дни в Кърджали тимът на Александър Тунчев приема Септември София.

ЦСКА 1948: 33. Алекс Божев, 2. Джонатан Перейра, 14. Теодор Иванов, 5. Асен Георгиев, 19. Стив Фуртадо, 34. Петър Витанов, 28. Неделко Пишчевич, 70. Дудо Хатамото, 7. Талис, 10. Радослав Кирилов, 40. Марио Илиевски

Резерви: 12. Леви Нтумба, 21. Емил Ценов, 11. Касиано Бузон, 9. Бирсент Карагарен, 22. Реян Даскалов, 31. Том Рапнуи, 58. Марто Бойчев, 61. Октавио, 91. Райън Бидунга

Треньор: Валентин Илиев

Арда: 1. Анатолий Господинов, 2. Густаво Каскардо, 23. Емил Виячки, 93. Феликс Ебоа Ебоа, 35. Димитър Велковски, 80. Лъчезар Котев, 10. Борислав Цонев, 33. Иван Тилев, 99. Станислав Иванов, 9. Чинонсо Офор, 19. Тонислав Йорданов

Резерви: 13. Петър Петров, 4. Милен Стоев, 6. Пламен Крачунов, 7. Стефан Статев, 8. Баран Аксака, 11. Борис Тютюков, 17. Илкер Будинов, 18. Джелал Хюсеинов, 30. Иво Казаков

Треньор: Александър Тунчев