Първа лигаСлавияФутбол

Арда приземи Славия в Кърджали и направи крачка към седмото място

Арда Кърджали победи Славия с 3:1 в мач от 35-ия кръг на Първа лига. На градския стадион в Кърджали Тонислав Йорданов откри за домакините в 33-ата минута, но Владимир Николов изравни в края на полувремето. Пламен Крачунов отново даде преднина на тима на Николай Киров, а Иван Коконов сложи точка на спора.

По този начин кърджалийци изхвърлиха „белите“ от битката за седмото място, даващо право на бараж за европейските клубни турнири срещу третия в класирането. Арда събра актив от 48 точки точно на седмата позиция, преди мача на единствения останал претендент ЦСКА 1948.

Първото полувреме на „Арена Арда“ бе равностойно и изпълнено със ситуации пред двете врати. В 8-ата минута „белите“ изградиха силна атака по десния фланг, при която Ертан Томбак центрира в наказателното поле. Там Владимир Николов успя да отправи техничен удар, който се отби в страничната греда, след което Анатоли Господинов улови топката.

Три минути след това, необезпокояван Принц Окезие получи топката на удобна позиция, но завършващият му удар бе доста разочароващ.

Господинов се намеси на два пъти в 20-ата минута след удари на Николов, но в ситуацията бе маркирана засада.

В 33-ата минута домакините поведоха в резултата след прекрасен гол на Тонислав Йорданов. Нападателят овладя топката пред наказателното поле и отправи силен и точен удар, не оставяйки шансове на Светослав Вуцов – 1:0 за Арда.

В края на полувремето Славия успя да възстанови равенството. Първоначално попадението на столичани бе отмемено заради засада, но след около 5 минути преразглеждане от ВАР, голът бе признат. След центриране от ъглов удар, топката стигна до Денислав Александров, който финтира бранител и стреля, но Господинов отрази. Кълбото остана в притежание на „белите“ и след успореден пас на Тони Тасев, Владимир Николов отклони към мрежата на Арда – 1:1.

През втората част кърджалийци бяха по-активният отбор и заслужено стигнаха до победата. Домакините поведоха след 17 минути игра, възползвайки се от неубедителна намеса Светослав Вуцов. който изпусна топката след центриране в наказателното поле на „белите“.Пламен Крачунов се оказа най-съобразителен и отблизо я насочи към мрежата – 2:1 за Арда.

Десет минути по-късно, Станислав Иванов преодоля Ертан Томбак и Емил Стоев в наказателното поле, но бе спрян от Вуцов. В 80-ата минута стражът на Славия направи още едно качествено спасяване след шут на Иван Коконов.

Само няколко минути по-късно обаче, след изпълнение на ъглов удар за Арда, Коконов засече топката и с удар от движение вкара трети гол, с който подпечата победата на родопчани.

Арда: 1. Анатолий Господинов, 20. Деян Лозев, 4. Милен Стоев, 6. Пламен Крачунов, 12. Ебенезер Принц, 80. Лъчезар Котев, 33. Иван Тилев – 99. Станислав Иванов , 10. Борислав Цонев, 26. Ел Мами Тетах, 19. Тонислав Йорданов

Резерви: 13. Петър Петров, 9. Чинонсо Офор, 11. Борис Тютюков, 17. Иван Коконов, 18. Джелал Хюсеинов, 27. Керимджан Игнатов, 32. Христо Митев, 77. Илия Юруков, 93. Феликс Ебоа Ебоа

Треньор: Николай Киров

Славия: 21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 6. Мартин Георгиев, 4. Виктор Генев, 37. Венцислав Керчев, 93. Исак Соле, 71. Кристиян Стоянов, 7. Денислав Александров, 73. Иван Минчев, 88. Тони Тасев, 10. Владимир Николов

Резерви: 12. Николай Кръстев, 33. Галин Иванов, 8. Емил Стоев, 27. Емил Мартинов, 55. Ивайло Марков, 22. Куентин Зеедорф, 9. Мартин Сораков, 14. Роберто Райчев

Треньор: Златомир Загорчич

Стадион: „Арена Арда“, Кърджали

Съдия: Михаел Павлов