Първа лигаФутбол

Арда се доближи до топ 4 след победа над Септември

Арда победи Септември с 2:1 в мач от 13-ия кръг на Първа Лига. На стадиона в Кърджали домакините стигнаха до комфортен аванс преди почивката с голове на Тонислав Йорданов и Чинонсо Офор, а в заключителните секунди на срещата Бертранд Фурие отбеляза почетен гол за столичния тим.

Точно след половин час игра тимът на Александър Тунчев излезе напред в резултата. Септемврийци не се справиха добре след центриране отдясно на Борислав Цонев. Топката стигна до Йорданов, който нанесе удар от въздуха, който рикошира в Мартин Христов и остави безпомощен вратаря Димитър Шейтанов.

Десет минути по-късно, Арда разви контраатака за секунди. Цонев изведе Чинонсо Офор зад отбраната на гостите с прекрасен пас от своята половина. Нападателят изпревари излезлия да пресече Шейтанов и насочи топката в опразнената врата – 2:0.

На полувремето Николай Митов извърши три промени, но ситуацията не се промени особено и Арда продължи да бъде по-активният тим на терена. В 83-ата минута Мартин Христо фаулира Станислав Иванов в наказателното поле. което даде основание на главния съдия да отсъди дузпа. Шейтанов отрази наказателния удар от бялата точка на Цонев и резултатът се запази.

Минута преди края на редовното време Бертранд Фурие вкара почетен гол за Септември, засичайки центриране на Митко Митков.

Трите точки запазват шестото място на Арда, но отборът на Тунчев вече е само на три точки от четвъртия в класирането Спартак. Септември остава на 14-то с десет спечелени точки.

Арда: 1. Анатолий Господинов – К, 2. Густаво Каскардо, 23. Емил Виячки, 93. Феликс Ебоа Ебоа, 35. Димитър Велковски, 80. Лъчезар Котев, 10. Борислав Цонев, 99. Станислав Иванов, 19. Тонислав Йорданов, 33. Иван Тилев, 9. Чинонсо Офор

Резерви: 13. Петър Петров, 4. Милен Стоев, 6. Пламен Крачунов, 7. Стефан Статев, 8. Баран Аксака, 11. Борис Тютюков, 17. Илкер Будинов, 18. Джелал Хюсеинов, 30. Иво Казаков

Треньор: Александър Тунчев

Септември: 21. Димитър Шейтанов, 4. Мартин Христов, 6. Виктор Очаи, 18. Кубрат Йонашчъ, 5. Михаил Полендаков, 8. Мартин Моран, 9. Асен Чандъров – К, 19. Митко Митков, 10. Маниумол Ачол, 11. Борислав Рупанов, 15. Бертран Фурие,

Резерви: 12. Владимир Иванов, 22. Витиньо, 17. Алфонс Амаде, 24. Джордан Гутиерес, 26. Ксандро Шенк, 23. Никола Величковски, 7. Николай Дросев, 13. Страхиня Керкез, 14. Жан Пиер Да Силва

Треньор: Николай Митов

Съдия: Мартин Великов