Първа лигаФутбол

Без да блести Лудогорец надви 10 от Септември и дръпна с три точки пред Левски

Септември София загуби домакинството си на Лудогорец в мач от изтегления осми кръг на българското първенство.

Домакините започнаха на добро ниво двубоя и в началните минути се противопоставиха на съперника. Ключова се оказа 20-ата минута, когато Кайо Видал се отскубна от септемврийската отбрана, а Георги Върбанов извърши нарушение срещу него, за което получи директен червен картон и остави тима на Николай Митов с човек по-малко.

Без да блести Лудогорец стигна до гол в заключителните секунди на полувремето. При едно разбъркване в наказателното поле на Септември, Ивайло Чочев стреля от близко разстояние, а Димитър Шейтанов изби, но при добавката Руан Круз нанесе точен удар и вкара топката в мрежата – 0:1.

Разградчани решиха окончателно интригата в мача десет минути след началото на второто полувреме. След центриране на Кайо Видал, Ивайло Чочев засече с глава, а топката се удари в страничния стълб, след което рикошира злощастно в защитника на Септември Мартин Христов и се озова във вратата – 0:2.

Победата носи на Лудогорец три точки преднина пред втория Левски, като тимът на Игор Йовичевич е и с мач по-малко. Септември и Николай Митов остават на 13-та позиция с десет спечелени точки. В следащия кръг септемврийци гостуват на Арда, а разградчани приемат ЦСКА 1948.

Септември: 21. Димитър Шейтанов, 9. Асен Чандъров – К, 5. Михаил Полендаков, 4. Мартин Христов, 6. Виктор Очаи, 27. Георги Върбанов, 8. Мартин Моран, 11. Борислав Рупанов, 14. Жан-Пиер да Силва, 22. Витиньо, 15. Бертран Фурие

Треньор: Николай Митов

Лудогорец: 39. Хендрик Бонман, 4. Диниш Алмейда, 7. Рик Джонатан, 11. Кайо Видал, 12. Руан Крус, 16. Аслак фон Витри, 17. Сон, 18. Ивайло Чочев, 20. Агибу Камара, 24. Оливие Вердон, 30. Педро Нареси – К

Треньор: Игор Йовичевич