Първа лигаСлавияФутбол

Берое удари Славия с късен гол под Аязмото

Берое победи с 1:0 Славия в късния петъчен двубой от Първа Лига. На градския стадион в Стара Загора. Двата отбора отбора влязаха в десети кръг с изключително негативни поредица от мачове. Старозагорци натрупаха четири поредни загуби, докато столичани регистрираха пет поредни срещи без успех.

През първото полувреме напрежението на терена бе огромно и на два пъти се стигна до спречкване между играчите, които доведоха до по два жълти картона за Берое и Славия.

След половин час игра „белите“ изпълниха корнер по заучен начин. Иван Минчев намери Галин Иванов на границата на наказателното поле, който стреля, но Артур Мота отрази.

Берое отговори с добър пробив отдясно на Сегундо Пачаме, който излезе на стрелкова позиция в наказателното поле, но ударът му бе спасен с тяло от Николай Кръстев. За изненада на публиката страничният съдия посочи изпълнение на аут.

Ситуацията се повтори седем минути по-късно. Кръстев отрази коварен диагонален изстрел на Хуанка Пинеда. Корнер за Берое не бе отсъден.

В началото на второто полувреме „заралии“ вкараха гол чрез Сантяго Годой, който бе отменен заради негово нарушение срещу Велко Йеленкович.

Годой получи най-добрата възможност за старозагорци в 70-ата минута. Той излезе сам срещу Кръстев след прекрасен извеждащ пас на Исмаел Ферер. Кръстев блесна с решаващо спасяване с тяло, като скъси ъгъла максимално.

Славия също получи златен шанс да открие резултата малко по-късно след чудесна контраатака. Удари на Емил Стоев и Денислав Александров бяха блокирани пред голлинията. В последната минута на редовното време Куентин Зеедорф изпълни пряк свободен удар от границата на наказателното поле и намери очертанията на вратата, но не бе достатъчно силен и насочен, и Артур Мота улови топката.

В първата минута на добавеното време Берое стигна до победния гол, който бе дело на Леандро Годой. Той се възползва от прекрасно центриране на Мануел Монселио и прониза вратата на „белите“.

Берое: 1. Артур Мота, 5. Лучано Скуадроне, 3. Хуан Пабло Саломони (К), 6. Фелипе Чакартеги, 32. Тиаго Сейхас, 19. Карлос Алгара, 8. Сегундо Пачаме, 15. Енцо Еспиноса, 11. Исмаел Ферер, 17. Хунка Пинеда, 9. Леандро Годой

Резерви: 96. Рубен Рендейро, 2. Ойер Сариеги, 10. Франсиско Политино, 18. Стилян Русенов, 21. Алберто Салидо, 20. Мануел Монселио, 23. Кевин Сейхас

Треньор: Хосе Луис Ачиари

Славия: 12. Николай Кръстев, 6. Мартин Георгиев, 5. Велко Йеленкович, 4. Виктор Генев, 37. Венцислав Керчев – 27. Емил Мартинов, 73. Иван Минчев, 11. Карл Фабиен, 22. Куентин Зеедорф, 33. Галин Иванов (К) – 14. Роберто Райчев

Резерви: 21. Светослав Вуцов, 77. Емил Стоев, 55. Любомир Костов, 17. Васил Казълджиев, 18. Кристиян Балов, 7. Денислав Александров, 9. Цветелин Чунчуков, 19. Чунг Нгуен До

Треньор: Златомир Загорчич

Съдия: Кристиян Колев

Стадион: „Берое“, Стара Загора