Левски (София)ТОПФутбол
ЕКСКЛУЗИВНО

Бразилски урок по футбол за Шкупи

Отборът на Левски направи сериозна крачка към класиране в третия квалификационен кръг на турнира Лига на конференциите, след като спечели визитата си на северномакедонския Шкупи с 0:2. Голове за „сините“ реализираха Уелтън (31-ва минута) и Роналдо (90+4).

Първият шанс беше за Левски, който днес играеше в жълти екипи. В 5-тата минута Петрис центрира отдясно, а Уелтън и Рикардино си попречиха взаимно да достигнат топката. В крайна сметка Ел Джемили успя да овладее топката и да стреля от малък ъгъл. Само минута по-късно Уалид Хамиди от Шкупи не можа да се възползва от грешка на вратаря Андреев, който му подари топката при тромав опит за подаване към Кристиан Димитров.

В 9-тата минута Левски отново опита да отбележи. Рикардиньо с глава подаде на Ел Джемили. Мароканецът опита пас към Уелтън, но Тошевски пресече подаването. Скоро след това Рейналдо Сифъс навлезе в наказателното поле на „сините“, но Кристиан Димитров му отне топката с шпагат.

В 17-тата минута Левски изпълни пряк свободен удар. Асен Митков центрира към далечната греда, където Кристиан Димитров нанесе удар с глава, но вратарят Артан Илязи спокойно улови топката.

Постепенно домакините изнесоха играта в половината на гостите. В 28-мата минута Михал Пинтер отправи опасен удар с глава след корнер, но Пламен Андреев съумя да спаси.

В 31-вата минута „сините“ откриха резултата. Димитров намери Рикардиньо в наказателното поле. Той опита удар, но вместо това неволно асистира на Уелтън. Бразилецът само това чакаше и отбеляза за 0:1.

В 35-тата минута Петрис взе топката от наказателното поле на Левски, напредна и почти стигна пеналтерията на домакините, след което стреля покрай лявата греда. Седем минути по-късно Митков центрира остро, на Краев и Димитров се разминаха с топката.

В първата минута на продължението Кристиан Димитров изчисти от голлинията и спаси Левски от сигурен гол след като Рейналдо Сифъс прехвърли вратаря Андреев.

В 52-рата минута Хосе Кордоба пресече подаване на Рейналдо Сифъс и подаде към Уелтън. Блазилецът напредна и центрира към Рикардиньо, който беше побутнат от Дарко Илиески. Гостите имаха претенции за дузпа, но израелският арбитър Давид Фуксман не беше особено заинтересован от тях.

В 59-тата минута Уелтън получи мек пас от Андриан Краев, измъкна се от Кристиян Тошевски и шутира. Уви, ударът му не беше особено добър! Малко по-късно Кевен стреля от границата на наказателното поле, но Андреев спаси.

В 73-ата минута Хосе Кордоба пресече подаване към Суад Сахити и подаде към Уелтън. Бразилецът напредна през центъра и отправи удар от около 25 метра, но не затрудни Артан Илязи. Малко по-късно Андриан Краев опита диагонален пас към Уелтън в наказателното поле, но голмайсторът на „сините“ не успя да овладее добре топката.

В 78-ата минута официален дебют за Левски записа Асими Фадига. Французинът замени Джавад Ел Джемили.

В добавеното време Кристиан Димитров опита слаб удар с глава след центриране на Марин Петков от корнер, но Илязи улови.

В четвъртата минута на добавеното време Левски стигна до втори гол! Марин Петков центрира остро в наказателното поле от корнер, а Роналдо от няколко метра засече във вратата за 0:2. След попадението прехвърчаха искри между футболистите на двата отбора, а след грубо нарушение срещу Жереми Петрис се сдърпаха и щабовете на отборите.

Стартови състави:

ШКУПИ: 1. Илязи, 5. Тошевски, 96. Илиески, 42. Пинтер, 32. Тимовски, 88. Путита, 10. Дуду, 37. Алберт, 22. Ричков, 29. Сефас, 20. Хамиди

ЛЕВСКИ: 1. Пламен Андреев, 6. Цунами, 33. Хосе Кордоба, 50. Кристиян Димитров, 2. Жереми Петриi, 8. Андриан Краев, 5. Келиан ван дер Каап, 17. Уелтън, 27. Асен Митков, 11. Ел Джемили, 9. Рикардиньо