НационалиТОПФутбол

България започна с равенство Лигата на нациите, Филип Кръстев с глупав червен картон

България завърши 0:0 като гост на Беларус в мач от Група 3 на Лига C на новото издание на Лигата на нациите. Двубоят се изигра на „ЗТЕ Арена“ в унгарския град Залаегерсег.

Новият национал на България Фабиан Нюрбергер започна като титуляр в тима на Илиан Илиев.

„Лъвовете“ създадоха повече голови ситуации през първата част, които не успяха да реализират. От друга страна, вратарят на символичните домакини Фьодор Лапухов се отчете с няколко много класни спасявания след удари на Кирил Десподов, Александър Колев и Филип Кръстев, които запазиха нулевото равенство на почивката.

През второто полувреме Лапухов отрази още един опасен удар на Радослав Кирилов, а впоследствие ситуации пред двете врати липсваха. Четвърт час преди края на срещата, Филип Кръстев си изкара глупав втори жълт картон за фаул в половината на съперника, след като първия бе за симулация. и остави отбора на Илиан Илиев с човек по-малко на терена.

Беларус погледна по-смело към вратата на Димитър Митов и той трябваше да избива удар Макс Ебонг, който рикошира, но стражът на „лъвовете“ се намеси добре.

До края на мача гол не падна и така двата отбора разделиха точките на старта на националния турнир. В другия мач от групата Северна Ирландия се наложи с 2:0 над Люксембург. Успехът им носи първо място в групата след първия кръг, но следва мач именно с България на стадион „Христо Ботев“ в Пловдив. Двубоят е в неделя вечер.

Беларус: 16. Фьодор Лапоухов, 15. Юри Ковальов, 20. Захар Волков, 4. Александър Мартинович (К), 3. Павел Забелин, 18. Кирил Капленко, 14. Евгени Яблонски, 23. Дмитри Антилевски, 9. Макс Ебонг, 2. Кирил Печенин, 7. Йевгени Шикавка

Селекционер: Алос Ферер Карлос

България: 1. Димитър Митов, 16. Виктор Попов, 3. Живко Атанасов, 5. Алекс Петков, 13. Фабиан Нюрнбергер, 6. Валентин Антов, 4. Илия Груев, 11. Кирил Десподов (К), 20. Филип Кръстев, 8. Радослав Кирилов, 9. Александър Колев

Резерви: 21. Светослав Вуцов, 23. Иван Дюлгеров, 2. Ертан Томбак, 7. Иван Минчев, 10. Георги Минчев, 12. Ангел Лясов, 14. Георги Русев, 15. Симеон Петров, 17. Мартин Минчев, 18. Васил Панайотов, 19. Ахмед Ахмедов, 22. Станислав Иванов

Селекционер: Илиан Илиев

Съдия: Овидиу Хацеган (Румъния)

ВАР: Джанлука Аурелиано (Италия)

Стадион: „ЗТЕ Арена“, Залаегерсег, Унгария.