ВИДЕОЛокомотив (София)Първа лигаТОПФутбол

Отборът на Локомотив София допусна минимална загуба в гостуването си в Кърджали. „Железничарите“ бяха надиграни с 1:0 от Арда Кърджали в откриващия мач на петия кръг на efbet лига. Победното попадение за домакините падна през първото полувреме и бе дело на Лъчезар Котев.

Двубоят започна с домакински натиск като в първите минути на срещата имаше две ситуации пред вратата на „червено-черните“.

В 4-ата минута Тунгара получи топка в наказателното поле на гостите от София и отправи удар от малък удар, но не успя да уцели очертанията на вратата.

Единственото попадение в мача падна в 21-ата минута, когато Станислав Иванов върна топката назад, след това Цонев пропусна хитро назад и коженото кълбо отиде в Котев, който успя да реализира гола и донесе трите точки на своя тим.

В 41-ата минута Галин Минков получи неприятна контузия и трябваше да бъде сменен, на негово място се появи Ламбезе, който дебютира с фланелката на Локомотив София.

В 70-ата минута „червено-черните“ Лука Иванов подаде успореден пас към Митков, който шутира силно от дистнация, но топката прехвърли вратата на съперника

Няколко минути преди края на редовното време футболиста на гостите Лука Иванов напусна терена след нарушение срещу Гюсеинов.

След тази победа домакините заемат пето място във временото класиране със седем точки, а „железничарите“ са на осмата позиция с шест пункта.

Стартовите състави:

Арда: 1. Анатолий Господинов – 11. Мартин Стойчев, 3. Умар Сако, 6. Пламен Крачунов, 20. Деян Лозев, 80. Лъчезар Котев, 21. Радослав Цонев, 99. Станислав Иванов, 7. Абубакар Тунгара, 33. Иван Тилев, 9. Преслав Боруков

Локомотив Сф: 24. Александър Любенов – 4. Диме Димов, 5. Даниел Ками, 33. Алан Диас, 15. Лука Иванов, 12. Бруно Франко, 13. Галин Минков, 26. Красимир Милошев (К), 20. Диого Тешейра, 11. Карлос Франса, 9. Калоян Кръстев