Локомотив (София)ТОПФутбол

Ботев (Пловдив) нанесе болезнена загуба на Локомотив (София) с 6:0 в мач от 15-ия кръг на еfbet Лига. „Жълто-черните“ поведоха с 3:0 още през първото полувреме и до известна степен предрешиха изхода от срещата, но през втората част реализира нови три попадения. „Столичните железничари“ не успяха да се противопоставят на днешния си съперник, а и допуснаха твърде много грешки в защитен план. Столичани дойдоха в Пловдив със самочувствие, след като в последните си четири срещи не бяха допуснали нито един гол, но се представиха доста под очакванията.

Домакините определено стартират по-уверено срещата, като на два пъти застрашиха вратата на гостите. Втората възможност бе по-опасна, когато Самуел Акере получи извеждащ пас, но ударът му профуча покрай десния страничен стълб. С оглед по-силната игра, „канарчетата“ заслужено откриха резултата след грешка в отбраната на „червено-черните“. В 4-ата минута нападателят Антоан Бароан надбяга противниковите защитници, след което се възползва от неубедително изчистване на Диме Димов, реализирайки за 1:0.

Ранният гол разконцентрира играчите на „железничарите'“ и не успяха да намерят своя ритъм в днешния сблъсък, тъй като продължиха да допускат фатални неточности в защита. В 11-ата минута бранителят Лука Иванов сбърка, а Антоан Бароан пое топката, напредна и намери в наказателното поле Самюел Акере, който необезпокояван удвои аванса на тима от Пловдив.

Бързите футболисти на Ботев (Пд) продължиха да създават огромни проблеми на защитата в „червено-черно“. В 31-ата минута Голмайсторът Антоан Бароан се озова на стрелкова позиция, ала изстрелът му не попадна очертанията на вратата.

Възпитаниците на Душан Керкез окончателно решиха двубоя в своя полза малко преди края на полувремето. Тогава Десният краен бранител Ивайло Найденов не прецени действията си и фаулира Антоан Конте. С изпълнението се нагърби рожденикът Ивелин Попов, с чието безкомпромисно изпълнение в левия горен ъгъл не остави шансове на стража на Локомотив София.

В 48-а минута Ботев имаше нов чудесен шанс да се разпише, но Гайе успя да се намеси, а след това Атанас Чернев пропусна от непосредствена близост, като топката прелетя високо над напречната греда. В 56-а минута Антоан Бароан отново бе с топка в крака пред противниковото наказателно поле, като намери Емануел Уме на добра позиция, а последният овладя чудесно и завърши със силен шут във вратата на Локомотив София.

В 66-а минута Ботев организира прекрасна контраатака, а Самюел Акере намери в коридор Антоан Бароан, като последният с отличен завършващ удар отбеляза втория си гол в мача – 5:0 за Ботев Пловдив.

В 77-а минута Ивелин Попов направи невероятен пас в коридор, виждайки Самюел Акере, който остана очи в очи с Бабукар Гайе, а играчът на Ботев Пловдив завърши хладнокръвно, отбелязвайки втория си гол в мача.

Това е втора загуба с 0:6 за Локомотив от началото на сезона. Под ръководството на предшественика на Дончич – Стойчо Стоев, „червено-черните“ допуснаха поражение със същия резултат и на „Герена“ срещу Левски.

Стартови състави:

Ботев Пловдив: 1. Хидайет Ханкич, 5. Йонас Там, 10. Ивелин Попов, 11. Антоан Бароан, 16. Самюел Акере, 19. Антоан Конте, 20. Антонио Перера, 28. Янис Карабельов, 31. Уме Емануел, 38. Константинос Балоянис, 79. Атанас Чернев

Локомотив София: 1. Бабукар Гайе, 2. Гонсало Кардосо, 12. Бруно Франко, 4. Диме Димов, 26. Красимир Милошев, 22. Ивайло Найденов, 31. Красимир Станоев, 15. Лука Иванов, 21. Антони Иванов, 16. Симеон Мечев, 11. Карлос Франса

Снимка: TribunaPlovdiv.bg