ВИДЕОПърва лигаФутбол

Отборът на Лудогорец загуби гостуването си на Астана с 2:1 в първия мач между двата тима в турнира Лига Европа. Футболистите на Ивайло Петев не демонстрираха добра игра и допуснаха елементарни грешки в защита.

Българският шампион доста често бъркаше и при подаванията, което позволи на домакините да създадат опасни положения пред вратата на Лудогорец.
Главна тема на мача бе съдията, който подмина две спорни положения срещу Лудогорец.

Първата ситуация бе когато Десподов наплезна в наказателното поле на съперника и опита да го финтира, но футболист на Астана видимо удари топката с ръка.
Втората ситуация бе 100% дузпа за Лудогорец. Текпетей се бе позиционирал в наказателното поле и съотборник от Лудогорец го намери с добро центриране, обаче малко преди топката да попадне на главата му играч на Астана го изблъска грубо в гърба, като нямаше никакъв шанс съперниковия футболист да играе с топката. Тези две ситуации бяха подминати от главния съдия.
В 2-ата минута Астана стигна до много чисто положение, след нападение отдясно и центриране в наказателното после, двама защитници на Лудогорец не успяха да играят с топката, тя попадна във Вороговский на далечната греда, който овладя и шутира силно, но прати коженото кълбо в напречния стълб.
В 34-ата минута Лудогорец откри резултата чрез новото попълнение Сонко Сундберг. Българският шампион стигна до свободен удар в половината на съперника си, Кирил Десподов застана зад топката, който центрира като по конец на границата на вратарското поле, където Сундберг с глава насочки топката до лявата странична греда и успя да разпечата вратата на домакините.

Футболистите на Астана отговориха мигновено, като и бяха нужни само шест минути за да изравнят резултата. Изравнителното попадение падна отново след статично положение – след центрирана топка от свободен удар, Томашевич бе най-съобразителен в наказателното поле и от близко разстояние не даде никакъв шанс на Серджио Пат.

Домакините направиха пълен обрат в 53-ата минута – Ховханисян получи отдясно и центрира на главата на Марочкин, който бе оставен абсолютно непокрит в опасна зона. Полузащитникът на домакините скочи и с глава много прецизно изпрати топката в горния ляв ъгъл на вратата.

Астана: 93 Чондрич, 6 Вороговский, 13 Ховханисян, 15 Бейсебеков, 17 Аимбетов (10 Томасов), 22 Марочкин, 23 Оурега (27 Досмагамбетов), 33 Томашевич, 44 Лончар, 7 Ебонг, 88 Дарбо (21 Астанов)

Старши треньор: Григорий Бабаян

Лудогорец: 1 Падт, 16 Фон Витри, 24 Вердон, 22 Русо, 44 Хайстер (90 Делев), 26 Сонко Сундберг, 6 Пьотровски (80 Нареси), 8 Гонсалвеш (82 Йорданов), 37 Текпетей (77 Кайо Видал), Руан Секо, 11 Десподов (64 Янков)

Старши треньор: Ивайло Петев