ТОПФутболЦСКА-София

ЦСКА победи Септември София с1:0 в последната контрола преди подновяването на шампионатите в Първа и Втора лига. Съперникът на „армейците“ е лидер във втория ешалон. Двубоят е на базата на „червените“ в Панчарево. Мачът е с начален час 12:30 и ще имате възможност да го проследите на живо с TribunaSofia.bg.

Единственото попадение вкара Християн Петров в 55-ата минута, след като засече центриране от корнер на Тобиас Хайнц.“Червените“ създадоха доста ситуации за гол, които не успяха да реализират. Третият вратар в състава на Ел Маестро Марин Орлинов направи страхотно двойно спасяване през второто полувреме, с което предотврати най-опасната ситуация за Септември.

От другата страна, Димитър Шейтанов направи също добро впечатление, отразявайки няколко опасни удара на „червените“

Фернандо Каранга направи повторен дебют с червената фланелка. Прави впечатление и капитанската лента, която ще бъде на ръката на завърналия се след тежка контузия Юрген Матай.

Димитър Евтимов започва под рамката на вратата, а причината вероятно е наказанието на Густаво Бусато за първия пролетен кръг.

Първата възможност дойде за гостите в 4-ата минута. Виктор Очай отправи далечен изстрел, който не затрудни Евтимов. Пет минути по-късно, Матиас Фаетон проби отлично отляво. Нападателят на „червените“влезе в наказателното поле и нагласи топката на по-силния си десен крак, но ударът му бе блокиран и излезе в корнер.

В средата на първата част Хайнц центрира в наказателното поле на Септември, където Юга отлкони и се получи разбъркване в наказателно поле. Каранга изби кълбото от ръцете на Шейтанов и вкара, но попадението правилно бе отменено за нарушение срещу вратаря.

Няколко минути по-късно Каранга отново вкара топката в мрежата, като и този път голът бе отменен заради засада на Турицов, който подаде към бразилеца.

В 30-ата минута Линдсет се отличи с индивидуален пробив, след което пусна пас на своя нов норвежки съотборник Скаршем, който стреля, но право в ръцете на Шейтанов.

Линдсет, Фаетон и Хайнц взаимодействаха отлично в лявата част на червената атака. Последният се освободи технично от бранител в небесно синьо и шутира, но вратарят на Септември блесна с чудесно спасяване.

Натискът на домакините продължи и в последните секунди на първото полувреме Фаетон стреля коварно извън наказателното поле, но Шейтанов улови топката. Двата отбора се оттеглиха на почивката при нулево равенство.

В началото на вторите четиридесет минути, отново Очай пробва да затрудни Евтимов с далечен удар. Този път изстрелът бе една идея по-коварен и вратарят на ЦСКА изби с една ръка в ъглов удар.

В 55-ата минута Хайнц центрира от ъглов удар, а Християн Петров, останал непокрит, от непосредствена близост отклони топката в мрежата на Септември – 1:0 за ЦСКА.

В 72-ата минута третият страж на ЦСКА – Марин Орлинов се отличи с чудесно двойно спасяване, с което запази преднината на своя тим.

Осем минути преди края на редовното време, удар на Майкъл Естрада от границата на малкото наказателно поле бе блокиран от бранител на Септември. Данило Асприля направи страхотен пробив на скорост отляво. От аутлинията крилото центрира остро по земя. Получи се разбъркване в наказателното поле, в което Кареасо върна топката назад към еквадореца, който не успя да удвои аванса на „червените“.

До края на проверката интересни положения липсваха и така тимът на Нестор Ел Маестро постигна минимален успех в генералната си репетиция за мачовете от Първа лига.

В първия пролетен кръг ЦСКА посреща Ботев Враца на Националния стадион „Васил Левски“, докато Септември се изправя срещу дубъла на ЦСКА 1948.

Стартови състави:

ЦСКА: 25. Димитър Евтимов, 19. Иван Турицов, 2. Юрген Матай(К), 6. Християн Петров, 15. Тибо Вион, 21. Амос Юга, 7. Улаус Скаршем, 10. Джонатан Линдсет, 14. Тобиас Хайнц, 11. Матиас Фаетон, 9. Фернандо Каранга

Резерви: 1. Густаво Бусато, 12. Марин Орлинов, 22. Енес Махмутович, 4. Мено Кох, 13. Браян Кордоба, 3. Сейни Санянг, 17. Емануел Шакич, 26. Марселино Кареасо, 20. Мартин Стойчев, 30. Данило Асприля, 29. Майкъл Естрада

Старши треньор: Нестор Ел Маестро

Септември София: 21. Димитър Шейтанов, 17. Мартин Стоянов, 5. Асен Георгиев (К), 4. Иван Арсов, 8. Захари Атанасов, 13. Йордан Йорданов, 6. Виктори Очай, 16. Симеон Александров, 10. Айкут Рамадан, 24. Борислав Маринов, 7. Мартин Тошев

Резерви: 1. Ивайло Илиев, 3. Михаил Полендаков, 15. Георги Динков, 2. Илиан Димитров, 18. Кубрат Йонашчъ, 23. Йоан Гаврилов, 6. Николай Арахангелов, 19. Митко Митков, 20. Ивайло Михайлов, 25. Джорджио Димитров

Старши треньор: Иван Гешев

Главен съдия: Ивайло Ненков