Първа лигаСлавияТОПФутбол

В класическо дерби Славия и Ботев Пловдив не успяха да се победят, второ поредно равенство за „белите“

Славия и Ботев Пловдив завършиха при равенство 2:2 в дербито на 23-ия кръг на Първа лига, предаде репортер на TribunaSofia.bg.

Тони Тасев откри от дузпа в десетата минута. Янис Карабельов изравни в началото на втората част, но само три минути по-късно Тасев отново изведе „белите“ от София напред. Резервата на „канарчетата“ Георги Николов отбеляза за 2:2, с което фиксира крайния резултат.

Ботев Пловдив създаде първата по-опасна ситуация за гол. В петата минута Укаки отправи точен удар, но не затрудни особено Вуцов.

След четири минути арбитърът Волен Чинков посочи бялата точки за игра с ръка в наказателното поле на „жълто-черните“. Зад топката застана Тасев, който със силен шут не остави шансове на Игонен – 1:0 за Славия!

Последваха по-силни минути за пловдивчани, които натиснаха съперника си в опит да изравнят резултата. В 19-ата минута Вуцов трябваше да се намесва след удар на Чернев.

Десет минути преди края „жълто-черните“ пропуснаха златна възможност, след като Секулич бе намерен от Конте в наказателното поле, но от непосредствена близост не уцели рамките на вратата,

Ботев все пак изравни в началото на втората част, когато Янис Карабельов бе изпуснат от бялата отбрана на задна греда и с глава отбеляза за 1:1. Бившият капитан на столичани видимо не се зарадва на попадението в знак на уважение към първия си клуб.

Славия реагира мигновено и след само три минути отново поведе. „Белите“ организираха контраатака, в която Тони Тасев напредна с топката и стреля от двайсетина метра. Получи се рикошет, който промени посоката на кълбото, не оставяйки шанс на Игонен за реакция – 2:1 за Славия!

По идентичен начин, спрямо първото полувреме последвахо по-активни минути за „канарчетата“.Влезият като резерва Дилан Мертенс имаше две добри възможности за гол в рамките на три минути, но в първата ситуация топовният му шут срещна напречната греда, а при втората – ударът бе неточен.

Три минути преди края на редовното време друг резервен играч на „жълто-черните“ Георги Николов отново изравни резултата.

В заключителните секунди на срещата Ерол Дост от Славия бе изгонен. И столичани, и пловдивчани имаха по една добра възможност да спечелят мача, но до победен гол не се стигна и двата тима поделиха точките.

Славия: 21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 5. Велко Йеленкович, 55. Ивайло Марков, 37. Венцислав Керчев, 71. Кристиян Стоянов, 17. Ерол Дост, 73. Иван Минчев, 33. Галин Иванов (К), 88. Тони Тасев, 10. Владимир Николов

Резерви: 12. Николай Кръстев, 4. Виктор Генев, 8. Емил Стоев, 27. Емил Мартинов, 93. Исак Соле, 22. Куентин Зеедорф, 20. Николай Христов, 19. Чунг Нгуен До, 11. Кристиян Добрев

Треньор: Златомир Загорчич

Ботев Пловдив: 32. Матвей Игонен, 4. Ехидже Укаки, 9. Мартин Секулич, 10. Ивелин Попов (К), 15. Джеймс Ето‘о, 16. Самюел Акере, 19. Антоан Конте, 20. Антонио Перейра, 28. Янис Карабельов, 38. Константинос Балогианис, 79. Атанас Чернев

Резерви: 22. Даниел Кайзер, 6. Дилан Мертенс, 7. Мохамед Брахими, 14. Фаустас Степонавичус, 17. Николай Минков, 18. Димитър Папазов, 30. Лъчезар Балтанов, 42. Ивайло Видев, 93. Георги Николов

Треньор: Душан Керкез

Стадион: „Александър Шаламанов“, София

Съдия: Волен Чинков