Левски (София)Първа лигаТОП

ГЛЕДАЙ: Левски и Ботев Пловдив изиграха вълнуващ двубой, който не излъчи победител

Левски и Ботев Пловдив не успяха да се победят и завършиха при равен резултат 1:1 на стадион „Георги Аспарухов“ в мач от 17-ия кръг на Първа лига. Вендерсон Цунами откри резултата с глава в средата на първото полувреме, а Антоан Бароан изравни малко след почивката.

След равностойно начало на мача, „сините“ поведоха в резултата в 20-ата минута. След центриране от корнер на Марин Петков, левия бранител на Левски Вендерсон Цунами се извиси над всички и отклони топката в мрежата на Ботев.

В 39-ата минута пред Роналдо се откри добра възможност да удвои аванса на домакините, но нападателят не успя да преодолее Хидайет Ханкич. Две минути по-късно Фадига навлезе в наказателното поле и намери Марин Петков, който отправи удар посока вратата на Ботев, но защитник на „канарчетата“ успя да блокира.

Ботев Пловдив успя да изравни резултата в началото на втората част. Майсторско подаване на Ивелин Попов намери Бароан в наказателното поле, който технично засече от въздуха, а слаба намеса на Пламен Андреев позволи топката да се оплете в мрежата за 1:1. Минута по-късно ВАР потвърди попадението. Първоначалните съмнения бяха за засада на нападателя на Ботев.

След час игра се стигна до дискусионна ситуация в наказателното поле на Левски. Галчев повали играч в жълто в наказателното поле и Никола Попов отсъди наказателен удар за Ботев. ВАР обаче отново изигра важна роля в крайното решение, след като привика рефера да преразгледа отново на видео повторение. Арбитърът отсъди играта да продължи, тъй като не видя нередност в отиграването на десния бек на Левски.

Ботев потърси и втори гол. Ивелин Попов отправи далечен удар в 71-ата минута, но Пламен Андреев се намеси добре и изби в корнер.

Левски също бе близо до втория гол. Появилият се като резерва Рикардиньо отправи коварен удар по земя от границата на наказателното поле, но топката се отби в страничната греда.

Пламен Андреев запази равенството в 80-ата минута на дербито. Ботев Плодив организираха скоростна контраатака чрез Бароан, който направи страхотен рейд по десния фланг и нахлу в наказателното поле, а вратарят на Левски успя да го блокира и предотврати сигурен гол.

В следващата атака на Левски Галчев пробва късмета си отдалеч, но ударът му премина над целта. Друг футболист, появил след почивката – Илиян Стефанов, беше близо до победния гол в продължението на мача, но ударът му премина встрани от гредата.

Така Левски и Ботев Пловдив изиграха вълнуващо двубой, който завърши при равен резултат. Това е второ поредно равенство за гостите, след хикса в Дербито на Пловдив с Локомотив. Левски записа четвърти пореден мач без успех в елита.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Левски: 1. Пламен Андреев – 2. Жереми Петрис, 5. Келиан ван дер Каап, 33. Хосе Кордоба, 6. Цунами – 97. Асими Фадига, 8. Андриан Краев (К), 10. Асен Митков, 37. Дарлан – 7. Роналдо, 88. Марин Петков

Треньор: Николай Костов

Ботев Пловдив: 1. Хидайет Ханкич – 15. Джеймс Ето‘о, 79. Атанас Чернев, 19. Антоан Конте, 38. Константинос Балоянив – 20. Антонио Перера, 28. Янис Карабельов – 16. Самуел Акере, 10. Ивелин Попов (К), 31. Уме Емануел – 11. Антоан Бароан

Треньор: Душан Керкез