Локомотив (София)Първа лигаТОПФутбол

ГЛЕДАЙ: Локомотив София излъга Ботев Враца под връх Околчица

Локомотив София спечели с 2:0 в гостуването на Ботев Враца в мач от 16-ия кръг на Първа Лига. Гонсало Кардосо в 30-ата минута откри резултата, а Антони Иванов подпечата успеха за столичните „железничари“, които допуснаха срамна загуба с 0:6 от Ботев Пловдив на Колежа и имаха голяма нужда от положителен резултат.

Столичани със сигурност не надиграха врачани, но го надхитриха. Късметът също бе на страна на ‘червено-черните“ , след като на два пъти гредата ги спаси от гол. По този начин Локомотив се отдалечава от опасната зона на пет точки. Загубата пък бе пета поредна за отбора на Христо Янев в шампионата.

Ботев Враца започна по-добре двубоя и можеше да поведе в 20-ата минута. Мартин Христов надскочи бранителя на Локо Диме Димов след центриране от корнер и отправи хубав удар с глава, но топката срещна напречната греда. Седем минути по-късно късметът отново бе на страната на Да нило Дончич и компания, като този път удар на Стефан Велев се отби в лявата греда.

Изненадващо първи до гол стигнаха столичани. В 30-ата минута защитникът Гонсало Кардосо бе оставен непокрит при центриране от ъглов удар и с глава изведе Локомотив напред – 0:1. За португалеца това е първи гол за тима от „Надежда“.

След час игра Локомотив София нанесе втори удар. Бруно Франко проби отляво и с прецизен пас намери Антони Иванов. Халфът от движение с десния крак насочи топката към долния ляв ъгъл – 2:0.

Ботев Враца: 34. Федерико Бариос, 23. Браян Мендоса, 4. Луиз Фелипе, 20. Мартин Христов, 7.  Момчил Цветанов-К, 77. Стефан Велев, 37. Марио Киконда, 10. Спас Георгиев, 14. Марко Мажуга, 21.  Бубакар Траоре, 19. Браян Переа

Треньор Христо Янев

Локомотив София: 24. Александър Любенов, 4. Диме Димов, 2. Гонсало Кардосо, 22. Ивайло Найденов, 12. Бруно Франко, 26. Красимир Милошев-К, 31.  Красимир Станоев, 21. Антони Иванов, 10. Валентин Николов, 45. Димитър Митков, 11. Карлос Франса