Локомотив (София)ТОП

ГЛЕДАЙ: Минимален успех за Арда срещу Локомотив София в „Надежда“, ВАР отново главен герой със спорните си отсъждания

Локомотив София загуби домакинството си на Арда с 0:1 в мач от 20-ия кръг на Първа лига. Това бе последен двубой за календарната година за възпитаниците на Данило Дончич. За отбора от Кърджали предстои още едно гостуване в столицата през следващата седмица, когато се изправят срещу ЦСКА 1948 в Бистрица. Срещата ще се запомни с многото спорни отсъждания на системата ВАР. В герой за гостите от Кърджали се превърна Станислав Иванов, който им донесе трите точки с гол в 84-ата минута.

През първото полувреме Арда имаше игрово превъзходство и на няколко пъти пропусна добри възможности за гол. В 10-ата минута Станислав Иванов бе изведен срещу Любенов, но стражът на столичните „железничари“ успя да спаси неговия удар. Малко по-късно Тонислав Йорданов бе намерен на отлична позиция, но изстрелът му бе прекалено слаб и Любенов отново спаси.

По-доброто начало на гостите даде резултат и в 14-ата минута отборът, воден от Александър Тунчев вкара гол, който бе отменен след намесата на ВАР, на основание засада на играч в небесно синьо. Останаха много големи съмнения за правотата на решението на арбитъра.

Арда още веднъж бе близо до попадение в 19-ата минута, когато Станислав Иванов със силен шут уцели напречната греда. Топката тупна коварно зад гърба на стража на Локомотив, но не премина голлинията.

В края на полувремето дойде и първата опасна ситуация за Локомотив София. Ивайло Найденов центрира прострелно в наказателното поле, а топката рикошира в бранител на Арда и придоби коварна траектория, но Анатоли Господинов се намеси отлично и предотврати сигурен гол.

В ответната атака за гостите се стигна до нова дискусионна ситуация. Диме Димов шпагатира опасно Станислав Иванов пред наказателното поле на Локомотив, но съдията даде знак играта да продължи, въпреки сериозните съмнения за нарушение. Така двата отбора се прибраха в съблекалните при нулево равенство.

Иванов тества рефлекса на Любенов в началото на второто полувреме, но стражът на „червено-черните“ направи добро спасяване.

Последваха силни минути за Локомотив София. които стигнаха до две чисти ситуации за гол. Първо Франса стреля с глава, а топката премина встрани от вратата. А в следващата атака крилото, за което това може би е последен мач в „Надежда“ направи страхотно центриране в наказателното поле, където Валентин Николов засече на скорост, но стражът Господинов се отчете с нова отлична намеса.

Нов гол на гостите бе отменен чрез на намеса на ВАР в 63-ата минута. Локомотив София допусна глупава грешка пред наказателното поле на Арда, което позволи на кърджалийци да организират скоростна контраатака, която завърши успешно с попадение Тунгара, Йорданов и Иванов взаимодействаха, а последният технично с пета отклони топката към мрежата, но при повторението се оказа, че при паса към голмайстора е имало засада.

Малко по-късно Гонсало Кардосо имаше добра възможност да открие резултата, но ударът му с глава бе уловен от Анатоли Господинов.

В 72-ата минута реферът посочи бялата точка в наказателното поле на Арда за нарушение на Юруков срещу Франса. След преразглеждане от ВАР, главното действащо лице в днешния мач, дузпата бе отменена.

Трети гол на Арда не бе зачетен, поради нарушение на реализиралия попадението Боруков. Гостите все пак стигнаха до редовен гол, с който грабнаха трите точки, в 84-ата минута. Преслав Боруков надигра Ивайло Найденов по левия фланг, проби в наказателното поле на домакините и подаде към Станислав Иванов. Александър Любенов не се намеси добре, изпусна топката в краката на Иванов, който с едно докосване успя да довкара топката в опразнената врата.

Локомотив София имаше добър шанс да изравни в 90-ата минута, когато златните резерви от миналия им мач Стив Траоре и Калоян Кръстев отново взаимодействаха отлично, а нападателят стреля с глава, но топката се спря в левия страничен стълб на вратата Господинов.

С тази победа Арда е седми в класирането с 31 точки, докато Локомотив София ще зимува на тринадесето място с 19 точки.

Локомотив София: 24. Александър Любенов – 4. Диме Димов, 31. Красимир Станоев, 2. Гонсало Кардозо – 12. Бруно Франко, 26. Красимир Милошев (К), 21. Антони Иванов, 22. Ивайло Найденов – 10. Валентин Николов – 11. Карлос Франса, 45. Димитър Митков

Треньор: Данило Дончич

Арда: 1. Анатолий Господинов, 3. Умар Сако, 4. Милен Стоев, 18. Джелал Хюсеинов, 11. Мартин Стойчев, 20. Деян Лозев, 77. Илия Юруков, 80. Лъчезар Котев (К), 7. Абубакар Тунгара, 99. Станислав Иванов, 19. Тонислав Йорданов

Треньор: Александър Тунчев

Съдия: Владимир Вълков