Локомотив (София)Първа лигаФутбол

Гол от съблекалнята шокира Локо София в „Надежда“, Ботев Враца с втора победа срещу столичен съперник

Локомотив София загуби с 0:1 домакинството си на Ботев Враца в първия мач от програмата на шести кръг на българското първенство, предаде репортер на TribunaSofia.bg.

На стадиона в столичния квартал „Надежда“ домакините започнаха колебливо двубоя и получиха гол в 3-ата минута след изпълнение на ъглов удар, а Даниел Генов откри резултата за врачани. След над 90 минути голът се оказа достатъчен за отбора от Северозападна България, който постигна втора поредна победа над столичен съперник за седмицата. Поражението за Локо София е първо от пет мача.

Още в третата минута Ботев Враца шокира домакините с ранен гол. След изпълнение на корнер от страна на Мартин Смоленски, напълно необезпокояваният на първа греда Даниел Генов отклони топката към мрежата на Александър Любенов. Нападателят на врачани показа уважение към бившия си отбор и не се зарадва на попадението, но резултатът бе открит – 0:1.

Пет минути по-късно, Смоленски отправи мощен удар, който премина малко над напречната греда на Локо.

Столичните „железничари“ създадоха първото си по-сериозно голово положения, след като таранът Светослав Диков бе изведен зад защитата на гостите. Той успя да прехвърли вратаря Федерико Бариос, но топката премина на сантиметри от страничната греда, а впоследствие бе маркирана засада.

В 27-ата минута капитанът на гостите Браян Переа вкара топката за втори път в мрежата на „червено-черните“, но голът не бе засечен заради засада.

Първото полувреме не бе добро за Локомотив София и Иван Колев реагира със смяна преди края на първото полувреме. Стив Траоре влезе в игра за сметка на Анастасиос Пицолис.

В 40-ата минута Диков засече с глава центриране, но право в ръцете на Бариос, което бе последната интересна ситуация през първата част.

Столичните „железничари“ започнаха по-активно втората част, но не стигнаха до чисти ситуации. Удари от фаул на Симеон Славчев и Красимир Станоев бяха блокирани.

В 69-ата минута Антоан Стоянов от Ботев спря обещаваща атака на домакините. Преотсъпеният от Левски футболист имаше вече жълт картон, но не бе изгонен с втори от главния арбитър Денислав Сталев.

В последния четвърт час на мача „червено-черните’ наложиха финален натиск, с който да се опитат да стигнат поне до изравнителен гол. В 79-ата минута Диков отправи опасен изстрел с глава, но Бариос демонстрира рефлекс и спаси.

Пет минути преди края, Ботев Враца получи отлична възможност да затвори мача след добра контраатака, но Александър Любенов се отчете с решаваща намеса.

В 89-ата минута Локо София изгради още една нелоша възможност за изравнителен гол. Нтоналнто Атска получи топката на границата на наказателното поле, но неговият удар излезе високо в аут.

След последния съдийски сигнал част от феновете на Локомоти София изригнаха с викове „Оставка“.

Локомотив София: 24. Александър Любенов – К, 47. Стефан Ламбезе, 31. Красимир Станоев, 4. Диме Димов, 12. Бруно Франко, 5. Анастасиос Пицолис, 3. Нтоналнто Атска, 8. Симеон Славчев, 13. Селсо Рапосо, 18. Светослав Диков, 26. Мамаду Диара

Резерви: 88. Жарко Истатков – 22. Ивайло Найденов, 7. Александър Петров, 44. Мики Орачев, 98. Стив Траоре, 94. Юлиан Ненов, 15. Лука Иванов, 21. Кристиан Чачев, 77. Ерик Манолков

Старши треньор: Иван Колев

Ботев Враца: 24. Федерико Бариос, 6. Давид Суарес, 9. Даниел Генов, 11. Мартин Ачков, 19. Браян Переа – К, 17. Чавдар Ивайлов, 21. Бубакар Траоре, 24. Мартин Смоленски, 29. Мартин Бачев, 33. Стефан Цонков, 70. Дилян Георгиев

Резерви: 1. Любомир Василев, 7. Иван Василев, 8. Даниил Кондраков, 14. Марко Мажуга, 15. Мирослав Маринов, 20. Меси Биатумусока, 22. Антоан Стоянов, 32. Мартин Дичев, 97. Владислав Найденов

Старши треньор: Тодор Янчев