Извън БългарияФутбол

„Гьоз-Гъоз“ на Мъри Стоилов допусна първа загуба след шоу със седем гола и драматичен обрат

Гьозтепе на Станимир Стоилов загуби за първи път в турската Суперлига. След като водеше с 3:1 в гостуването си на Самсунспор, тимът допусна обрат и поражение – 3:4.

Головото шоу започна след 12 минути игра, когато Гьоз-Гьоз откри резултата с автогол на Зеки Явру – 0:1.

Равенството обаче бе възстановено в 28-ата минута от Муандилмаджи.

В 41-вата Ромуло се разписа за Гьозтепе за 1:2, а в 50-ата минута Жуан Сантос да Силва отбеляза за 1:3, с което изглеждаше, че отборът на Стоилов докосва трите точки.

Самсунспор обаче стигна до равенството с два бързи гола в рамките на 10 минути. Оливие Нтчам и Кингсли Шиндлер отбелязаха в 70-ата и 79-ата минути.

В самия край на мача Нтчам отново се разписа и донесе драматичната победа на Самсунспор – 4:3.