Първа лигаТОПФутболЦСКА-София

Дебютен гол даде тон за първа победа на ЦСКА в Банско

ЦСКА-София победи Крумовград с 2:0 в контролна среща край Банско. Мачът е част от лятната подготовка на двата отбора за новия сезон в Първа лига. Двата гола за отбора на Томислав Стипич паднаха в последните минути на второто полувреме. Иван Тасев и Наско Цеков вкараха дебютните си попадения с червения екип, с коетто оформиха крайния резултат.

Следващата контролна среща на ЦСКА ще бъде срещу румънския Политехника Яш на 29 юни от 17:30 часа отново в Банско

Това е втори мач за „червените“ под ръководството на новия им треньор Томислав Стипич. Хърватският специалист започна с победа срещу втородивизионния Беласица Петрич в контрола, играна на Панчарево миналата събота. Към отбора днес присъедини Амос Юга, който получи по-дълга почивка заради ангажиментите си с националния отбор.

Според информацията от клуба, капитан на ЦСКА в днешния двубой ще бъде Марселино Кареасо. Марк – Емилио Папазов ще поведе атаката на тима.

Четири промени прави Томислав Стипич спрямо предходния двубой. Християн Петров, Сейни Санянг, Георги Чорбаджийски и Папазов започват на местата на Лъчезар Иванов, Брадли Де Нойер, Улаус Скаршем и Станислав Шопов.

Крумовград също направи треньорска рокада през лятото. Атанас Рибарски вече е начело на тима от Родопите, наследявайки Станислав Генчев. В първата си контрола „жълно-сините“ разгромиха Пирин Благоевград с 5:0.

В 3-ата минута Санянг сбърка при изнасянето на топката, а Патрик Луан излезе очи в очи с Густаво Бусато. Нападателят стреля, но бразилският страж на „червените“ парира с тяло.

Първата опасна възможност за „червените“ дойде в 14-ата минута, когато Георги Чорбаджийски засече центриране отдясно, Младият халф на ЦСКА обаче не успя да нанесе добър завършващ удар.

В средата на полувремето капитанът Кареасо получи топката отдясно и напредна до аут линията, след което центрира, прехвърляйки отбраната на Крумовград. Топката стигна до Санянг, който овладя и стреля и след рикошет топката срещна напречната греда.

В ответната атака Серкан Юсеин бе изведен отдясно и излезе сам срещу Бусато. Бразилецът скъси ъгъла и успя да парира силния удар на халфа на Крумовград. Вратарят на ЦСКА остана на тревата и се наложи да му се окаже медицинска помощ, а играта бе спряна за две минути.

След половин час игра капитанът на Крумовград Божидар Кацаров се забави при изнасянето и Марк-Емилио Папазов му отне притежанието на топката. Нападателят на „червените“ напредна в наказателното поле и стреля, но Янко Георгиев спаси.

В края на полувремето Тобиас Хайнц отправи много техничен, прехвърлящ удар, който бе спасен с една ръка от Янко Георгиев.

На полувремето Томислав Стипич направи девет промени в състава си. Сейни Санянг и Марк Емилио Папазов остават на терена.

Пет минути след началото на втората част Иван Тасев получи топката на дясното крило и стреля, но Янко Георгиев спаси.

След като темпото спадна през голяма част от полувремето, „червените“ все пак стигнаха до гол тринадесет минути преди края на проверката. Скаршем разгърна атаката надясно за Асен Дончев. Десният бек центрира успоредно на голлинията за Иван Тасев, който засече, отбелязвайки дебютния си гол за ЦСКА.

Следващата ситуация бе за Крумовград. Ерол Дост проби и се озова на добра позиция, но ударът му по земя премина покрай вратата на противника.

В 90-ата минута Станислав Шопов изведе Наско Цеков фронтално срещу стража на Крумовград, а младият футболист хладнокръвно завърши атаката и подпечата победата на ЦСКА – 2:0.

Стартови състави:

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 15. Тибо Вион, 13. Браян Кордоба, 4. Християн Петров, 3. Сейни Санянг. 26. Марселино Кареасо – К, 10. Джонатан Линдсет, 11. Матиас Фаетон, 14. Тобиас Хайнц, 16. Георги Чорбаджийски, 24. Марк-Емилио Папазов

Резерви: 25. Димитър Евтимов, 12. Марин Орлинов, 2. Лъчезар Иванов, 17. Емануел Шакич, 20. Асен Дончев, 7. Улаус Скаршем, 8. Станислав Шопов, 18. Симеон Александров, 19. Наско Цеков, 28. Юлиан Илиев, 29. Иван Тасев, 30. Петко Панайотов, 32. Алесандро Николов

Крумовград: 1. Янко Георгиев (в), 5.Матей Шимич, 44.Божидар Кацаров(К), 23.Лазар Марин, 7.Момчил Цветанов, 91.Вячеслав Велев, 8.Ренан Ареяш, 67.Матеус Соуса, 10.Серкан Юсеин, 17.Патрик Луан, 13.Диего Рапосо

Резерви: 12.Николай Пранджев (в), 3.Калоян Пехливанов, 4.Лукас Сантана, 22.Ерол Дост, 14.Стефан Попов, 30.Жак Пехливанов, 2.Джунейт Али, 77.Октай Юсеин, 19.Ламин Тал, 31.Николай Данаилов, 80.Денислав Палазов

Треньор: Атанас Рибарски