ТОПФутбол

Звездно голово шоу на „Васил Левски“ в мача на Стенли

Днес на стадион „Васил Левски“ се случи нещо много положително и зареждащо за българския футбол. От 17:00 часа се изигра „Мача на надеждата“, организиран от Стилян Петров, който събра звездни играчи от световния и българския футбол в благотворителен мач.

Двубоят днес бе белязан от сълзи, надежда, красиви отигравания и шест гола. Резултатът завърши 3:3, а голове за българския тим отбелязаха Димитър Бербатов, Георги Пеев и Мартин Петров. За чужденците с голове се отчетоха Робер Пирес, Хенрик Ларсон и Джо Коул.

Главното действащо лице днес Стенли напусна терена в заключителните минути на неговия мач със сълзи на очи и под аплодистментите на феновете, скандирайки името му. Той бе изпратен с песента You’ll never walk alone.

Днешният спектакъл започна с аплодисменти от публиката след появата на звездите на терена. Петър Хубчев бе подкрепен в битката с коварната болест, а Христо Стоичков вдигна високо фланелка с номер 5 и всеки един човек на националният ни стадион изпрати силната си подкрепа към бившия защитник.

Резултатът бе открит от Димитър Бербатов, след комбинация между него и Мартин Петров.

Чужденците отговориха на българския отбор с гол дело на Робер Пирес, а след това на футболното игрище се появиха Любо Киров и Владимир Ампов – Графа, за да добавят още настроение към положителното събитие.

След половин час на стадион „Васил Левски“ гостите успяха да направят пълен обрат – Хенрик Ларсон вкара гол за 1:2. Равенството бе възстановено само две минути след това, отново след асистенция на Мартин Петров, който подаде към Георги Пеев. Той вкара топката по красив начин във вратата на противника.

Шест минути след началото на второто полувреме страхотен извеждащ пас към Мартин Петров, който прави резултата 3:2 в полза на българите.

Крайният резултат в мача бе оформен от Джо Коул след прекрасно попадение, а голямата звезда на Челси показа страхотен дрибъл между няколко наши играчи и вкара за 3:3.

България: Здравко Здравков, Димитър Иванков, Радостин Кишишев, Александър Тунчев, Илиян Стоянов, Росен Кирилов, Ивайло Петков, Милен Петков, Илия Груев, Мариян Христов, Даниел Боримиров, Илиан Илиев, Красимир Балъков, Велизар Димитров, Христо Янев, Георги Пеев, Михаил Александров, Мартин Петров, Христо Йовов, Христо Стоичков, Владимир Манчев, Валери Божинов, Димитър Бербатов, Наско Сираков

Селекционер: Димитър Димитров

Отборът на звездите: Шей Гивън, Карл Икеме, Алън Хътън, Гари Кейхил, Неманя Видич, Ричард Дън, Джеймс Колинс, Коло Туре, Максуел, Гарет Бари, Рой Кийн, Ашли Йънг, Джо Коул, Робер Пирес, Флоран Малуда, Юри Джоркаеф, Луис Гарсия, Хенрик Ларсон, Джереми Линч

Селекционер: Мартин О’Нийл