Левски (София)Първа лигаТОПФутбол

Илиян Стефанов се завърна с два гола при разгром на Левски

Левски победи с 4:0 Хебър в контролна среща, играна на стадион „Георги Аспарухов“ по време на паузата за националните отбори. През първата част „сините“ поведоха с голове на Мустафа Сангаре и Клеман Икенна. След почивката Илиян Стефанов добави два гола, оформяйки крайния резултат.

Станислав Генчев даде възможност за изява на възстановените Асен Митков, Фабио Лима и футболисти като Патрик Галчев, Клеман Икенна и Патрик Мислович, които нямат много игрово време. В състава направи впечатление и младият Мартин Пасалидис, който започна като десен централен защитник в системата на „сините“. През второто полувреме след дълго отсъствие от терените се завърна Илиян Стефанов.

Под дъжда, който се изля в София, домакините удариха две греди в първите десет минути. Първо Асен Митков връхлетя на центриране от левия фланг на Майкон. Ударът му бе спасен от Дебърлиев по прекрасен начин, а впоследствие и напречният стълб помогна на вратаря на Хебър.

Малко по-късно Мислович изведе Сангаре на стрелкова позиция, но френският таран стреля в десния страничен стълб.

В 21-ата минута вратарят на Левски Матей Маркович увисна при центриране от ъглов удар и топката отиде при Шейк Диаманка, но нападателят на Хебър не успя да насочи в опразнената врата на Левски. „Гробарите“ имаха своите шансове през първата част, но липсваше точния завършващ удар.

В 28-ата Патрик-Габриел Галчев получи вдясно и центрира, намирайки непокрития Сангре, който се извиси и с глава преодоля Дебърлиев – 1:0 за Левски.

В края на полувремето удар от разстояние на Патрик Мислович. След изпълнението на корнера Клеман Икенна вкара красив гол. Фабио Лима центрира на близката греда, откъдето Икенна с пета изненада неприятно Дебърлиев за 2:0.

На почивката Станислав Генчев направи доста промени в състава. В 54-ата минута Иван Андонов направи феноменално спасяване с една ръка, избивайки топката в корнер след удар далечно разстояние.

Илиян Стефанов се завърна на терена след тежка контузия; която го извади от строя за 7 месеца. Почти веднага той беше близо до гол. Нападателят на „сините“ преодоля стража на гостите и стреля от малък ъгъл, но топката се отби в гредата отново – за трети път в срещата. Стефанов все пак вкара гол в 72-ата минута. След грешка при изнасянето на топката Карлос Охене остана сам срещу вратаря и пусна успореден пас към Стефанов, който покачи резултата – 3:0.

До края на срещата „Номер 14“ от състава на Левски вкара още веднъж, засичайки на празна врата след хубава асистенция на Галчев.

Левски: 44. Матей Маркович, 6. Вендерсон Цунами (К), 50. Кристиян Димитров, 31. Мартин Пасалидис, 3. Майкон, 30. Клемен Икена, 23. Патрик Мислович, 10. Асен Митков, 22. Патрик-Габриел Галчев, 7. Фабио Лима, 12. Мустафа Сангаре

Резерви: 99. Иван Андонов, 21. Алдаир, 8. Карлос Охене, 14. Илиян Стефанов, 11. Джавад Ел Джемили, 17. Евертон Бала

Треньор: Станислав Генчев

Хебър: 1. Петър Дебърлиев – 55. Мартин Михайлов (К), 18. Радослав Терзиев, 88. Милен Гамаков, 44. Николай Николаев – 21. Божидар Пенчев, 19. Георги Стайков – 15. Уилям Фонкю, 8. Кристиян Андонов, 77. Октай Хамдиев – 29. Шейх Диаманка

Резерви: 99. Мартин Янков, 98. Георги Търтов, 88. Лазар Лазаров, 77. Николай Метанов, 84. Стилиян Тисовски, 24. Енцо Ел Фатахи, 9. Калоян Кръстев, 7. Олексий Збун, 23. Калоян Пехливанов, 4. Костадин Велчев, 2. Иван Дишков

Треньор: Йордан Минев

Главен съдия: Любомир Любомиров

Стадион: „Георги Аспарухов“, София