Локомотив (София)Първа лигаТОПФутбол

Красив гол даде тон за първа победа на Локо София над Черно море

Локомотив София победи с 2:1 Черно море в мач от 3-тия кръг на Първа Лига, предаде репортер на TribunaSofia.bg.

Анте Аралица отбеляза красив гол за столичните „железничари“ в началото на второто полувреме. В заключителните секунди Светослав Диков реши изхода от двубоя в столицата. Дълбоко в добавеното време Черно море отбеляза почетно попадение, дело на Асен Дончев.

През първото полувреме двата отбора бяха равностойни, като създадоха по една-две добри възможности, които не реализираха и резултатът на полувремето логично остана 0:0.

Треньорът на домакините Иван Колев се наложи да направи принудителна смяна в началото на мача. Капитанът Валентин Николов се контузи и бе заменен от Селсо Рапосо.

Първият по-добър шанс бе пред гостите от Варна. Велислав Василев завърши атаката на „моряците“ с удар, но Любенов внимаваше и се намеси в 20-ата минута.

Две по-късно, Анте Аралица бе изведен сам срещу Пламен Илиев директно от изпълнение на аут на домакинския страж. Нападателят напредна и шутира, но неговия удар бе блокиран в последния момент от бранител на „моряците“.

Второто полувреме започна по мечтан начин за тима на Иван Колев. Бруно Франко изведе Аралица, който с едно докосване отправи мощен удар, с който изненада Пламен Илиев, а и не му даде възможност да се намеси – 1:0.

Ситуацията за отбора на Илиан Илиев се влоши допълнително. В 64-ата плеймейкърът Мазир Сула бе изгонен след преразглеждане от страна на ВАР за грубо влизане в краката на Атанасиос Пицолис.

Черно море бе близо до изравнителен гол в 75-ата минута. Появилият се от пейката Дуду отправи удар по земя от фаул, който рикошира и премина покрай страничната греда на Любенов.

В последните минути на мача Бруно Франко бе изведен отляво, но ударът му бе блокиран и топката излезе в корнер.

В 90-та минута Светослав Диков получи чудесен пас от Красимир Станоев и завърши хладнокръвно от границата на наказателното поле. Първоначално попадението бе отменено поради засада. След преглед с ВАР обаче се установи, че Диков е в редовна позиция и голът бе зачетен – 2:0 за Локомотив София.

Дълбоко в добавеното време Черно море отбеляза почетно попадение, дело на Асен Дончев, който се разписа с удар от далечно разстояние.

В следващия кръг „червено-черните“ гостуват на Септември в София, а Черно море приема Ботев Враца на „Тича“.

Локомотив София: 24. Александър Любенов, 12. Бруно Франко, 31. Красимир Станоев, 15. Лука Иванов, 4. Диме Димов, 5. Атанасиос Пицолис, 46. Стефан Ламбезе, 10. Валентин Николов, 8. Симеон Славчев, 3. Доналдо Ака, 29. Анте Аралица

Старши треньор: Иван Колев

Черно море: 33. Пламен Илиев, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 15. Даниел Мартин, 2. Цветомир Панов, 71. Васил Панайотов, 5. Начо Паис, 91. Велислав Василев, 16. Андреяс Калкан, 10. Мазир Сула, 9. Исмаил Иса

Старши треньор: Илиан Илиев

Стадион: „Локомотив“, София

Главен съдия: Станимир Тренчев

ВАР: Иво Андреев