Левски (София)Първа лигаТОП

Левски завърши контролите с равенство

Отборът на Левски не успя да завърши приятелските срещи с победа. „Сините“ направиха нулево равенство срещу Апоел Никозия в четвъртата си и последна контрола през това лято. Възпитаниците на Николай Костов играха силно и изпуснаха противника, метеорологичните условия в Правец забавиха началото на мача с около 20 минути.

Спарингът се запомни с много напрежение и нерви от щаба на кипърския вицешампион Апоел Никозия. През втората част нервите ескалираха и червени картони получиха наставникът и футболист на гостите, но в крайна сметка всичко завърши без сериозни последствия.
Първата опаност в мача беше пред вратата на кипърския грнад, когато капитанът на столичани – Андриан Краев, стреля от дистанция, но беше неточен.

В 11-ата минута отново Адриан Краев стреля удар от дистанция, но отново не беше точен.
В 15-ата минута Левски организира по левия фланг бърза атака, Уелтън проби на скорост и пробва успореден пас на голлинията за Роналдо, но в последния миг Исам Чебак изби в корнер.

Първият удар за гостите от Кипър дойде в 19-ата минута към вратата на „сините“ – Чебак проби отляво, премина през Патрик-Габриел Галчев влезе в наказателното поле и върна коженото кълбо на Кингсли Сарфо, който отправи удар, но не точен.

В 35-ата минута дойде най-чистото положение за кипърския гранд и имаше шанс да открие резултата. Фетфацидис отправи удар от пряк свободен удар точно пред границата на наказателното поле, вратарят на „сините“ успя да избие, но не успя да се намеси по най-добрия начин. След това Чебак от непосредствена близост изпрати топката в напречната греда.

След няколко секунди Сарфо подаде сигнал на рефера, че от трибуните се чуваха расистки подсвирквания от част от феновете на „сините“, това ядоса щаба на Левски, като първо Хосе Кордоба помоли ултрасите да спрат, а след това същото стори и бившият играч на Левски Георги Костадинов. Валери Божинов също отиде до феновете, за да ги помоли да спрат с грозните подвиквания.
В 43-ата минута Уелтън получи подаване от тъч на Марин Петков, след което бразицелът задържа страхотно топката между Костадинов и Метео Сушич, обърна се и стреля ниско в близкия ъгъл на вратаря, който изби в ъглов удар.
В 51-ата минута Галчев шутира опасно от пряк свободен удар отлято на границата на назателното поле, но вратарят на кипърците следеше ситуацията и изби в корнер.

След 10 минути Апоел изпусна още една добра възможност да открие резултата, след като Галчев изгуби топката пред наказателното си поле, Квилитая комбинира с Янис Сатсиас, който стреля ниско от дъгата пеналтерията, но покрай дясната греда на вратата на „сините“.
В 63-ата минута беше показан червен картон след като Матео Сушич направи ненужно нарушение срещу Уелтън, което провокира рефера да му покаже жълт картон, който беше втори за него в мача. Отново настана напрежение между двата отбора и беше изгонен треньорът на гостите – Рикардо Са Пинто, който почти се сби с човек от щаба на „сините“.
В 83-ата минута пред Левски се откри шанс да открие резултата, след като Миков комбинира с Илиян Стефанов пред наказателното после, който подаде към Марин Петков, шутира мощно с левия крак, но много близо покрай лявата греда в аут.
До края на двубоя Левски натискаше съперника в опит да вкара, но не успяха и завършиха 0:0

Левски: 1. Пламен Андреев – 22. Патрик- Габриел Галчев, 50. Кристин Димитров, 33. Хосе Кордоба, 88. Марин Петков – 8. Андриан Краев (к), 27. Асен Митков – 7. Роналдо, 11. Джевад Ел Джемили, 17. Уелтън – 9. Рикардиньо

Резерви: 13. Николай Михайлов (вр), 99. Иван Андонов (вр), 2. Жереми Петрис, 5. Келиан Ван Дер Каап, 6. Вендерсон Цунами, 10. Ивелин Попов, 14. Илиян Стефанов, 20. Асен Чандъров, 21. Кристиян Йовов, 23. Ноа Сонко Сундберг, 77. Дейвид Михалев

Апоел Никозия: 27. Вид Белец – 16. Матео Сушич 2x ж.к. / ч.к., 5. Лаша Двали, 15. Хосе Анхел Креспо, 14. Исам Чебак – 70. Димитър Костадинов, 20. Далсио – 28. Янис Фетфацидис, 44. Кингсли Сарфо, 9. Уилсън Едуардо – 11. Георги Квилитая (к)