Левски (София)Първа лигаТОПФутбол

Левски загря за Лудогорец с класика на „Герена“, „сините“ демонстрираха голова мощ

На стадион „Георги Аспарухов“ в столицата Левски победи с 3:0 Крумовград в мач от 4-ия кръг на Първа Лига. предаде репортер на TribunaSofia.bg.

В 10-ата минута Александър Колев откри резултата за домакините, след като засече с глава центриране на Евертон Бала от ъглов удар. В 58-ата минута появилият се след почивката Мустафа Сангаре удвои аванса на столичани – отново с глава. В последната минута на добавеното време Сангаре бе изведен по прекрасен начин от Асен Митков, а френският таран асистира на Колев, който на празна врата оформи класическия краен резултат в полза на столичани.

Така Левски записа четвърта поредна победа в първенството под ръководството на Станислав Генчев и остава еднолично първи във временното класиране. За „сините“ предстои гостуване срещу Лудогорец в Разград.

Крумовград записа трета поредна загуба в шампионата и остава с три спечелени точки.

„Сините“ играят днес с резервния си черен екип, който представиха вчера. Тимът от Родопите е също с втория си жълт екип.

Начало на мача!

В 8-ата минута Евертон Бала стреля от пряк свободен удар. Топката рикошира в играч на гостите и напусна терена в корнер. При последвалото центриране Кристиян Димитров отигра с глава, но неточно и високо в аут.

В следващата атака на „сините“ Майкон отправи мощен диагонален удар от близо 25 метра, но Янко Георгиев блесна със спасяване.

ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ! Последва нов корнер, при който „сините“ откриха резултата. Алекс Колев засече центрирането на Евертон и насочи топката в долния ляв ъгъл на Георгиев – 1:0! Голмайсторът на изминалия сезон в Първа Лига наказа бившия си тим.

След попадението „сините“ продължиха да създават главоболия на отбраната на Крумовград от корнери. В 15-ата минута Евертон центрира в наказателното поле, къде капитанът Цунами отправи удар с глава, който излезе над вратата.

Въпреки ранния гол, отборът на Крумовград показва самочувствие в определени ситуации на терена, а в 19-ата минута Серкан Юсеин отговори с първи точен удар, който бе уловен от Пламен Андреев.

Малко по-късно, и Кристиян Димитров насочи топката с глава към вратата, но неговият опит не сполучи.

След петнадесетина спокойни минути на стадион „Георги Аспарухов“, „сините“ изградиха добра атака отдясно. Топката достигна до Джавад Ел Джемили, който дриблира с топката и отправи удар, който срещна мрежата от външната страна.

Край на първата част! На полувремето Левски води с 1:0 на Крумовград.

Начало на второто полувреме на стадион „Георги Аспарухов“!

Домакините почти веднага стигнаха до вратата на съперника, а атаката завърши със силен, но много неточен удар на Алдаир. В 52-ата минута и Карлос Охене опита удар от далечно разстояние, а топката профуча близо до напречната греда.

Крумовград пропусна чудесна възможност да изравни резултата в 53-ата минута, когато Наско Милев се озова на чиста позиция в наказателното поле на Левски. Той стреля, но в последния момент Цунами блокира изстрела на нападателя.

Минута по-късно, Станислав Генчев направи ключова двойна смяна и на терена се появиха Марин Петков и Мустафа Сангаре, заменяйки Евертон Бала и Асими Фадига.

Рокадата се усети внезапно и само след секунди Сангаре проби отляво, след което намери на чиста позиция Ел Джемили, който с едно докосване отправи коварен удар, който бе спасен от Янко Георгиев. В следващата домакинска атака Марин Петков стреля от границата на наказателното поле, но Георгиев отново се намеси по прекрасен начин и изби в корнер.

ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ! Отново от корнер домакините удвояват преднината си, а именно появилите се от пейката футболисти на Левски взаимодействаха. Отлично центриране на Марин Петков в наказателното поле, където Мустафа Сангаре майсторски насочи топката в далечния горен ъгъл на Георгиев, не оставяйки шансове на вратаря на Крумовград – 2:0 за Левски в 59-ата минута.

Съвсем скоро „сините“ бяха близо и до трети гол, но ударът на Майкон бе спасен от Янко Георгиев.

ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ! В последната минута на добавеното време Асен Митков се отличи с чудесен пас, който разсече отбраната на Крумовград и изведе Сангаре, който видя вляво Колев и не се поколеба да му поднесе топката, а последният оформи класическия краен резултат в полза на Левски – 3:0.

Последен съдийски сигнал! Левски победи Крумовград с 3:0!

Стартови състави на двата отбора:

Левски: 1. Пламен Андреев, 5. Келиан ван дер Каап, 50. Кристиан Димитров, 6. Вендерсон Цунам, 21. Алдаир, 97. Асими Фадига, 11. Джавад ел Джемили, 8. Карлос Охене, 3. Майкон, 9. Александър Колев, 17. Евертон

Резерви: 44. Матей Маркович, 4. Кристиан Макун, 10. Асен Митков, 12. Мустафа Сангаре, 16. Преслав Бачев, 22. Патрик-Габриел Галчев, 23. Патрик Мислович, 30. Клеман Икена, 88. Марин Петков

Старши треньор: Станислав Генчев

Крумовград:  1. Янко Георгиев, 5. Матей Шимич, 44. Божидар Кацаров (К), 4. Лукас Сантана, 91. Вячеслав Велев, 18. Даниел Оливейра, 22. Ерол Дост, 10. Серкан Юсеин, 2. Джунейт Али, 17. Патрик Луан, 9. Рафаел Фуртадо

Резерви: 21. Благой Макенджиев, 7. Момчил Цветанов, 11. Александър Георгиев, 14. Стефан Попов, 19. Наско Милев, 25. Станислав Работов, 70. Матеус, 77. Октай Юсеин

Старши треньор: Атанас Рибарски

Главен съдия: Волен Чинков