Левски (София)Първа лигаТОПФутбол

Левски изпрати Николай Костов и Николай Михайлов с победа над побългарен Лудогорец

На стадион „Георги Аспарухов“ в столицата Левски победи Лудогорец с 1:0 в мач от последния 35-ти кръг на Първа лига, предаде репортер на TribunaSofia.bg.

Единственото попадение за домакините отбеляза Фабио Лима в началото на второто полувреме. По този начин „сините“ прекъснаха седемгодишна серия срещу този съперник, тъй като нямаха шампионатна победа, но трябва да отбележим и младия състав, с който игра тима на Георги Дерменджиев.

Преди първия съдийски сигнал старши треньорът на Левски Николай Костов и вратарят Николай Михайлов бяха наградени по случай последния им мач за „сините“.

Първата по-интересна ситуация се създаде пред вратата на Лудогорец в 12-ата минута. Галчев центрира отдясно за Марин Петков, който шутира, но бе блокиран от бранител на разградчани. При добавката Фабио Лима отправи неточен удар, който излезе в аут.

След 13 минути игра капитанът на домакините бе заменен от Пламен Андреев, а двата отбора се събраха около централната линия, за да му направят шпалир. Секунди по-късно, Михайлов направи една последна обиколк на стадион „Георги Аспарухов“, обирайки овациите на „сините“ привърженици.

В 18-ата минута неточност на Ван дер Каап позволи на Клод Гонзалвеш да стреля, но топката премина покрай вратата.

Първото полувреме на „Герена“ завърши без особено опасни ситуации за гол пред двете врати. В 33-ата минута Джавад Ел Джемили отправи точен удар, който бе уловен от Дамян Христов, а седем минути по-късно Спас Делев пробва да изненада Пламен Андреев с диагонален удар, но стражът на „сините“ се справи.

Николай Костов направи интересна двойна смяна в началото на втората част, като замени вътрешните си полузащитници Асен Митков и Карлос Охене, а пусна в игра Евертон Бала и Патрик Мислович.

Втората част започна с най-чистото положение пред вратата на разградчани. След центриране от корнер Цунами отклони с глава, но Дамян Христов показа рефлекс и изби.

Секунди по-късно, домакините все пак откриха резултата. Фабио Лима бе изведен сам срещу Христов. Бразилското крило стреля в близкия удар, а с помощта на гредата, топката се влезе в мрежата – 1:0 за Левски!

„Сините“ продължиха по-агресивно и пред тях се откри чудесна възможност за втори гол. Галчев бе изведен зад гърба на защитата на разградчани, но ударът му от въздух не намери очертанията на вратата.

В 57-ата минута Дамян Христов спаси удар на Джавад Ел Джемили, Марин Петков опита да завърши атаката, но бе блокиран. Четвърт час преди края на редовното време, Марин Петков отправи точен удар, с който Христов се справи без особени затруднения.

В 80-ата минута феновете на Левски от Сектор „Б“ започнаха да скандират името на бившия треньор на „сините“ „Мъри Стоилов“, което не се хареса на голяма част от привържениците от секторите „А“ и „В“, които освиркваха .

Влезлите като резерви през втората част Асен Чандъров и Патрик Мислович взаимодействаха отлично, а атаката им завърши с удар на българския халф, който срещна гредата. Само секунди по-късно, Асен Чандъров бе изгонен удар с крак в гърдите на Николай Николов.

До края на мача резултатът се запази и по този начин Левски завърши сезона с победа над Лудогорец.

Стартови състави на двата отбора:

Левски: 13. Николай Михайлов – К, 22. Патрик-Габриел Галчев, 5. Келиан ван дер Каап, 33. Хосе Кордоба, 6. Вендерсон Цунами, 8. Карлос Охене, 10. Асен Митков, 7. Фабио Лима, 11. Джавад Ел Джемили, 9. Рикардиньо

Резерви: 1. Пламен Андреев, 16. Преслав Бачев, 17. Евертон Бала, 19. Билал Бари, 20. Асен Чандъров, 23. Патрик Мислович, 24. Хоакин Фернандес, 50. Кристиан Димитров, 97. Асими Фадига

Треньор: Николай Костов

Лудогорец: 67. Дамян Христов, 5. Георги Терзиев – К, 8. Клод Гонсалвеш, 14. Дени Групер, 18. Ивайло Чочев, 29. Николай Николов, 63. Анастас Пемперски, 80. Методий Стефанов, 90. Спас Делев, 93. Йоан Йорданов, 97. Владислав Найденов

Резерви: 9. Пламен Пепеляшев, 3. Антон Недялков, 15. Елисей Съров, 23. Филип Гигов, 58. Димитър Илиев, 59. Алекс Луканов, 72. Росен Иванов, 74. Хюсеин Кельовлуев

Треньор: Георги Дерменджиев

Стадион: „Георги Аспарухов“, София

Главен съдия: Кристиян Колев