Левски (София)Първа лигаТОПФутбол

Левски и Черно море не се победиха в Правец

На градския стадион в Правец Левски и Черно море завършиха 0:0 в контролна среща, която е част от лятната подготовка на двата отбора, предаде репортер на TribunaSofia.bg.

Първата опасност в срещата бе на сметката на „моряците“. Андреас Калкан стреля опасно от границата на наказателното поле, но топката прелетя покрай лявата странична греда на Пламен Андреев.

„Сините“ отговориха с опасна атака отляво с участие на Майкон. Бразилецът изведе Марин Петков, който центрира остро за Александър Колев. Нападателят засече подаването, но не успя да намери рамката на вратата.

Следващата възможност се откри пред левия халф-бек на „сините“, който отправи диагонален шут, но отново топката премина покрай вратата. В 11-ата минута вратарят на Черно море Пламен Илиев спаси удар на десния краен защитник Алдаир.

Пет минути по-късно, Александър Колев намери Марин Петков, който стреля от движение, но Илиев улови топката.

В ответната атака „моряците“ стигнаха до добра възможност. Дуду получи топката в наказателното поле и отправи мощен удар, който бе спасен с една ръка от Пламен Андреев.

В 23-ата минута Колев и Евертон взаимодействаха отлично, а бразилецът нанесе силен удар, койго бе блокиран и топката напусна очертанията на терена в ъглов удар.

В 35-ата минута Алдаир изведе Асими Фадига на стрелкова позиция. Французинът стреля силно, но топката прелетя над вратата на Черно море.

Дуду отправи още един точен удар към вратата, но Пламен Андреев улови топката без особени затруднения.

В самия край на полувремето Колев направи отличен рейд, който завърши със слаб удар в ръцете на Илиев.

Минута по-късно, Цунами пробва изстрел от далечно разстояние, който рикошира в бранител на „моряците“ и излезе в ъглов удар.

Три смени направи Станислав Генчев на почивката. Новият вратар на „сините“ Матей Маркович записа първи минути. Преслав Бачев и Антоан Стоянов влизат в игра на мястото на Александър Колев и Карлос Охене.

Пет минути след началото на втората част ван дер Каап се извиси над всички след центриране на Евертон. Нидерландецът насочи добре с глава, а топката премина на сантиметри от лявата странична греда.

В средата на втората част Исмаил Иса бе изведен отдясно и шутира в близкия ъгъл, но Матей Маркович показа рефлекс и изби в корнер.

В 70-ата минута Патрик Галчев качи топката на главата на Асен Чандъров. Халфът на „сините“ стреля точно, но в ръцете на Илиев. Ситуацията се повтори след няколко минути, когато Чандъров получи пас от Фабио Лима, но ударът му отново попадна в обсега на вратаря на Черно море.

До края на контролата „сините“ имаха още една-две нелоши ситуации, но в крайна сметка гол не падна и двата тима записаха първо равенство по време на лятната подготовка.

Стартови състави на двата отбора:

Левски: 1. Пламен Андреев, 21. Алдаир, 50. Кристиан Димитров, 5. Келиа ван дер Каап, 6. Цунами, 8. Карлос Охене, 97. Асими Фадига, 3. Майкон, 88. Марин Петков, 17. Евертон Бала, 90. Александър Колев

Резерви: 44. Матей Маркович, 4. Виктор Любенов, 7. Фабио Лима, 11. Джавад Ел Джемили, 15. Александър Божилов, 16. Преслав Бачев, 19. Кристиян Йовов, 20. Асен Чандъров, 22. Патрик-Габриел Галчев, 23. Патрик Мислович, 27. Борислав Рупанов, 71. Антоан Стоянов, 77. Дейвид Михалев, 99. Иван Андонов

Старши треньор: Станислав Генчев

Черно море: 33. Пламен Илиев, 6. Виктор Попов, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 15. Дани Мартин, 71. Васил Панайотов, 44. Начо, 17. Мартин Милушев, 43. Дуду, 9. Исмаил Иса, 16. Андреяс Калкан

Резерви: 34. Християн Славков, 2. Цветомир Панов, 4. Росен Стефанов, 10. Мазир Сула, 39. Николай Златев, 27. Даниел Димов, 40. Константин Грахльов, 41. Пламен Аршев, 29. Берк Бейхан, 19. Александър Веселински, 42. Николай Костадинов, 23. Едгар Пашеко, 51. Велислав Василев

Старши треньор: Илиан Илиев