Левски (София)Първа лигаФутбол

Левски надви Ботев Враца в петголово шоу на „Герена“

Левски победи с 3:2 Ботев Враца в контролна среща, играна на стадион „Георги Аспарухов“. Станислав Генчев пусна в игра всичките си налични петнадесет футболисти. Мачът пропуснаха контузените Карлос Охене и Асен Митков.

Левски поведе в седмата минута след страхотен гол на Евертон Бала. Куршума овладя топката пред границата на наказателното поле и с мощен снаряд изпрати топката в горния ляв ъгъл на мрежата на Ботев Враца.

„Сините“ удвоиха аванса си в 20-ата минута, когато Патрик Мислович много добре изведе Мустафа Сангаре на стрелкова позиция. Френският таран отправи силен удар по земя, с който преодоля Федерико Бариос.

Тимът от Северозапада върна едно попадение в средата на второто полувреме. След изпълнение на ъглов удар, топката достигна до Иван Василев, който отблизо не даде възможност на Иван Андонов за реакция – 2:1.

Домакините вкараха нов гол, 20 минути преди края на контролата. Бала изпълни корнер и намери Фадига в наказателното поле, който отигра топката, а Келиан ван дер Каап изскочи зад гърба на врачанската отбрана и отклони към мрежата – 3:1.

Ботев Враца отговори светкавично и наказа позаспалата защита на „сините“. Даниел Генов бе изведен отдясно, където бе напълно необезпокояван. Крилото на врачани напредна и с мощен удар в близкия ъгъл преодоля Андонов – 3:2.

През следващата седмица Левски гостува на ЦСКА 1948 в мач от следващия кръг на първенството. Двубоят е на 15 септември, неделя, от 19:15 на стадион „Витоша“ в Бистрица.

Ботев Враца с новия стар треньор Христо Янев, който ще направи повторен дебют, е домакин на Спартак Варна.

Левски: 44. Матей Маркович, 50. Кристиан Димитров, 5. Келиан ван дер Каап, 6. Цунами – 22. Патрик-Габриел Галчев, 23. Патрик Мислович, 30. Клеман Икена, 3. Майкон, 17. Евертон, 7. Фабио Лима, 12. Мустафа Сангаре

Резерви: 99. Иван Андонов, 11. Джавад Ел Джемили, 21. Алдаир, 97. Асими Фадига

Треньор: Станислав Генчев

Ботев Враца: 34. Федерико Бариос, 25. Деян Лозев, 29. Мартин Бачев, 33. Стефан Цонков, 11. Мартин Ачков. 6. Давид Суарес, 8. Даниил Кондраков, 19. Браян Переа, 9. Даниел Генов, 21. Бубакар Траоре, 7. Иван Василев

Резерви: 1. Любомир Василев, 10. Николай Стефанов, 17. Чавдар Ивайлов, 32. Мартин Дичев, 70. Дилян Георгиев, 77. Стефан Велев, 97. Владислав Найденов