Левски (София)ТОПФутбол

Левски прави всичко възможно за да вдигне основен играч за Айнтрахт

Левски ще направи всичко възможно, за да вдигне десния бек Жереми Петрис за предстоящото домакинство на Айнтрахт Франкфурт следващия четвъртък. Французинът ще е аут още между 7 и 10 дни.

Това поставя участието му в първия мач между двата отбора от плейофа за влизане в групите на Лига на конференциите под въпрос.

Петрис получи разтежение на бедрен мускул в началото на срещата с Локомотив Пловдив, загубена от „сините“ с 1:2. Бранителят направи една тренировка преди реванша с Апоел Беер Шева, след която отново е изпитал болки, поради което не взе участие в срещата с израелците, пише „Гонг“.
Левски се наложи над своя съперник с 2:1 на препълнения „Георги Аспарухов“ с победен гол на Роналдо в 96-ата минута.
Така столичният гранд си уреди среща с един от традиционните германски отбори, който в последните години бележи сериозен прогрес.