Левски (София)Първа лигаТОПФутбол

Левски представи отбора за новия сезон със зрелищно равенство на „Герена“

Отборът на Левски завърши 2:2 срещу Макаби Нетаня в последната си контрола преди началото на сезона в Първа Лига. Пред хиляди свои привърженици на стадион „Георги Аспарухов“ „сините“ губеха с 0:2 от израелския тим до средата на второто полувреме, но с два гола за секунди успяха да изравнят. Възпитаниците на Станислав Генчев създадоха достатъчно положения, за да направи пълен обрат в мача, но в крайна сметка контролата завърши без победител.

Преди контролата отборът на Левски бе представен пред феновете за предстоящия сезон 2024/25 в Първа Лига.

Футболистите на Левски подкрепиха своя колега от ЦСКА Илиан Антонов, който се бори с коварно заболяване.

През първото полувреме „сините“ владееха инициативата на терена, докато съперникът им разчиташе на контраатаки. Израелският тим се отчете с няколко изключително груби нарушения, които вбесиха феновете в Сектор А на стадион „Георги Аспарухов“.

Гостите откриха резултата в 40-ата минута, възползвайки се от груба грешка на Цунами и Майкон, които оголиха цялата лява зона на „сините“. Варгас проби отдясно, след което асистира на непокрития Златанович, който отблизо не сгреши – 0:1.

Левски отговори с опасно центриране на Алдаир, което бе засечено от Колев по отличен начин, но вратарят на Макаби направи класно спасяване и запази аванса на тима си.

Второто полувреме „сините“ започнаха по-активно и почти веднага изградиха добра атака, която завърши с коварен шут на появилия се Ел Джемили, който вратарят на Макаби изби в корнер.

В 53-а минута Златанович получи извеждащ пас зад защитата, като остана очи в очи с Пламен Андреев и отправи прецизен удар в долния десен ъгъл на вратаря – 2:0 за Макаби Нетаня.

В 60-а минута Марин Петков стреля от пряк свободен удар от границата на наказателното поле, но вратарят на гостите успя да спаси.

Секунди по-късно, Ел Джемили направи впечатляващ пробив по десния фланг, след което намери с пас на точката на дузпата Петков, който отправи удар с първото докосване и не остави шанс на противниковия страж – 1:2.

В 63-а минута „сините“ възстановиха равенството след изпълнение на ъглов удар. чудесен начин корнер, Цунами се извиси високо във въздуха и насочи топката в мрежата – 2:2.

В средата на втората част в игра се появи най-новото попълнение на „сините“ – Мустафа Сангаре, който записа първи минути с екипа на Левски. Именно негов удар с глава срещна страничната греда след центриране на Майкон в 83-ага минута.

Отново френският таран се освободи отлично от бранител и отправи мощен удар, който обаче не намери рамката на вратата. Минута по-късно, Преслав Бачев отправи фалцов удар, който вратарят улови топката.

Отборът на Станислав Генчев завърши подготвителните контроли, като не загуби нито веднъж, записвайки две победи и три равенства. „Сините“ откриват новия сезон в Първа Лига със столично дерби – гостуване на Локомотив София на 20-ти юли, събота, от 21:00 часа.

Стартови състави на двата отбора:

Левски: 44. Матей Маркович, 21. Алдаир, 5. Келиан ван дер Каап, 6. Цунами, 50. Кристиан Димитров, 97. Асими Фадига, 10. Асен Митков, 3. Майкон, 17. Евертон Бала, 88. Марин Петков, 9. Александър Колев

Резерви: Пламен Андреев, 7. Фабио Лима, 8. Карлос Охене, 11. Джавад Ел Джемили, 12. Мустафа Сангаре, 16. Преслав Бачев, 20. Асен Чандъров, 22. Патрик Галчев, 23. Патрик Мислович, 27. Борислав Рупанов, 77. Дейвид Михалев

Треньор: Станислав Генчев

Макаби Нетаня: 18. Томер Царфати – 12. Ювал Саде, 72. Ротем Келер, 4. Итай Бен Шабат, 26. Карм Жабер – 30 Авив Канарик, 14. Бар Коен – 6. Басам Заарура, 10. Оз Билу, 7. Фреди Варгас – 66. Игор Златанович

Стадион: „Георги Аспарухов“, София