Левски (София)Първа лигаТОПФутбол

Левски разгроми Септември в първия домакински мач за Станислав Генчев

Левски разгроми новака в Първа лига Септември София с 5:0 във втората си лятна контрола по време на подготовката си за новия сезон. На стадион „Георги Аспарухов“ „сините“ вкараха две ранни попадения, дело на Асими Фадига и Майкон. Марин Петков в края на полувремето покачи на 3:0, а в началото на втората част Преслав Бачев и Евертон Бала оформиха крайния резултат.

Два часа преди първия съдийски сигнал от домакините обявиха избраниците на старши треньора на Станислав Генчев. Александър Колев повежда атаката на „сините“, докато спряганият за изходящ трансфер Рикардиньо е извън състава.

Гостите започнаха активно мача и изградиха две много опасни нападения. Николай Дросев намери Виктор Тейстер на чиста позиция. Той стреля покрай Пламен Андреев, но топката премина на сантиметри от левия страничен стълб. В следващата атака за тима на Митов опасен удар бе блокиран от бранител в син екип.

В 9-ата минута „сините“ поведоха в резултата след хубав диагонален удар на Асими Фадига – 1:0 за Левски!

Септември отговори с удар от малък ъгъл на Ивайло Михайлов, който бе спасен от Пламен Андреев.

Шест минути по-късно, „сините“ удвоиха с дебютния гол на едно от новите попълнения Майкон. Бразилецът получи подаване от Асими Фадига и завърши атаката на домакините с нов диагонален, прецизен удар – 2:0 за Левски.

Пет минути преди края на полувремето, Евертон Бала стреля от пряк свободен удар от удобна позиция, но топката премина високо над вратата на Шейтанов.

В последните секунди на първата част Марин Петков покачи аванса на „сините“, след като засече с едно докосване центриране на Асими Фадига – 3:0 за домакините!

Станислав Генчев направи девет промени през второто полувреме. На терена останаха Евертон Бала и Виктор Любенов.

Влезлият като резерва Преслав Бачев вкара четвърти гол във вратата на Септември в 51-ата минута. Младият нападател бе намерен на отлична позиция от Фабио Лима,

Осем минути по-късно, Евертон Бала с мощен далечен удар отбеляза за 5:0 в полза на Левски.

До края на контролата резултатът се запази, домакините пропуснаха да изиграят по по-добър начин няколко нападения. За отбора на Станислав Генчев предстои контрола срещу Черно море, която е насрочена за следващата сряда на градския стадион в Правец.

Левски: 1. Пламен Андреев, 22. Патрик-Габриел Галчев, 4. Виктор Любенов, 6. Цунами – К, 3. Майко, 8. Карлос Охене, 27. Борислав Рупанов, 97. Асими Фадига, 17. Евертон Бала, 88. Марин Петков, 90. Александър Колев

Резерви: 99. Иван Андонов, 5. Келиан Ван Дер Каап, 7. Фабио Лима, 15. Александър Божилов, 16. Преслав Бачев, 19. Кристиян Йовов, 20. Асен Чандъров, 21. Алдаир, 23. Патрик Мислович, 71. Антоан Стоянов, 77. Дейвид Михалев, Александър Марков

Треньор: Станислав Генчев

Септември: 21. Димитър Шейтанов – К, 15. Бен Азис, 26. Мартин Христов, 4. Дино Томаш, 7. Николай Дросев, 6. Виктор Очай, 16. Мартин Моран, 22. Виктор Тейстер, 14. Жан-Пиер да Силва, 11. Ивайло Михайлов, 17. Фаустас Степонавичус

Резерви: 1. Ивайло Илиев, 12. Валдимир Иванов, 2. Валери Божинов, 3. Михаил Полендаков, 8. Преслав Георгиев, 9. Валентин Доцев, 10. Манимоу Ачоу, 13. Страхиня Керкез, 18. Кубрат Йонашчъ, 19. Митко Митков, 23. Никола Величковски, 24. Петър Милеов, 25. Александър Джамов

Треньор: Николай Митов

Главен съдия: Волен Чинков

Стадион: „Георги Аспарухов“, София