Левски (София)Първа лигаТОПФутбол

Левски се върна на победния път, „сините“ с класика над Етър във Велико Търново!

Левски спечели гостуването си на Етър с 0:3 в мач от 25-ия кръг на Първа лига. С три гола през втората част „сините“ се върнаха на победния път пред пълни трибуни на стадион „Ивайло“ във Велико Търново. Две попадения отбеляза Джавад Ел Джемили, а Марин Петков добави едно.

Мачът започна с лек натиск на гостите, но без да застрашат вратата на ‘болярите“. В 14-ата минута Евертон центрира от корнер, където Хосе Кордоба засече с глава, но Мартин Величков се намеси решително и спаси.

В средата на първата част Асен Митков получи контузия и напусна принудително терена. На негово място се появи Асими Фадига.

До края на полувремето Патрик Мислович, който започна за първи път като титуляр със синята фланелка, и Марин Петков опитаха късмета си от пряк свободен удар, но без успех.

Гол за Левски! „Сините“ откриха резултата в началото на втората част с гол на Джавад Ел Джемили. Пламен Андреев даде начало на страхотна контраатака. Вратарят намери с прекрасен пас Фабио Лима, който напредна отдясно и подаде към Джемили. Офанзивният халф стреля от границата на наказателното поле и с помощта на лек рикошет топката влетя в мрежата.

В 82-арата минута столичани вкараха и втори гол, с който окончателно решиха изхода от двубоя. Авторът на първото попадение взаимодейства отлично с Марин Петков, а изведен на стрелкова позиция, младежкият национал на „сините“ преодоля Мартин Величков – 0:2 за Левски.

Левски вкара и трети гол в заключителните секунди, а негов автор отново стана Ел Джемили. Той направи отличен дрибъл в наказателното поле на „болярите“, преодоля двама бранители или промуши топката под плонжа на Мартин Величков.

Етър: 22. Мартин Величков, 2. Ван Галанд, 5. Килиян Гюсъм, 4. Георги Александров, 15. Георги Ангелов, 25. Крум Стоянов, 23. Кандидус, 8. Моран Абдиел, 18. Йоахим Гонзалес, 7. Кольо Станев, 9. Иван Василев

Треньор: Светослав Петров

Левски: 1. Пламен Андреев, 5. Ван Дер Каап, 6. Цунами, 7. Фабио Де Лима, 10. Асен Митков, 11. Джауад Ел Джемили, 17. Евертон, 23. Патрик Мислович, 33. Кордоба, 50. Кристиан Димитров, 88. Марин Петков

Треньор: Кирило Нестеренко