Левски (София)Първа лигаТОПФутболЦСКА 1948

Левски се върна на победния път след голов спектакъл под дъжда и мъглата в Бистрица

Левски се върна на победния път, след като се наложи с 4:2 като гост на ЦСКА 1948 в мач от изтегления по-рано 12-ти кръг на Първа Лига. Двубоят на стадион „Витоша“ в Бистрица предложи много футбол, въпреки метеорологичните условия – непрестанен дъжд и силна мъгла. Два гола за „сините“ отбеляза Мустафа Сангаре, а по един добавиха Алекс Колев и Марин Петков. За ЦСКА 1948, които създадоха доста глаоболия на съперника, се разписаха капитанът Ради Кирилов и Марио Илиевски.

Начало на мача!

В петата минута Евгений Сердюк бе изведен зад отбраната на Левски. Украинският нападател преодоля Матей Маркович и вкара гол, но то веднага бе отменено заради засада, която се видя още в момента на паса.

След 12 минути футбол Евертон Бала центрира от корнер и Цунами отигра с глава, но много неточно.

ГОЛ! В 16-ата минута Мустафа Сангаре засече центриране на Евертон и матира Петър Маринов – 0:1.

Шест по-късно се откри най-добрата възможност за домакините. Кирилов проби отлично по левия фланг, след което пусна остър пас към бялата точка в пеналтерията на Левски. Там Умарбаев не успя да завърши атаката.

ГОЛ! Левски вкарва второ попадение в 27-ата минута. Алдаир взаимодейства с Фадига по десния фланг, след което центрира в наказателното поле, където Сангаре скочи най-високо и прониза мрежата на ЦСКА 1948 – 0:2!

ГОЛ! ЦСКА 1948 се връща в мача в 39-ата минута, след като капитанът Радослав Кирилов блесна с индивидуален пробив между бранители в „синьо“, който завърши с техничен удар в далечния ъгъл – 1:2!

В ответната атака „сините“ бяха близо до трети гол, но Петър Маринов направи невероятно спасяване.

Край на полувремето! Левски води с 2:1 като гост на ЦСКА 1948.

Начало на втората част! Станислав Генчев замени Карлос Охене с Клеман Икенна.

В 54-ата минута Евертон намери Сангаре по лявото крило, който центрира остро по земя за Колев, но „деветката“ се размина на сантиметри.

ГОЛ! Три минути по-късно Евертон центрира отново за Колев, но този път Колев отклони в мрежата на ЦСКА 1948 – 1:3.

ГОЛ – 1:4! Марин Петков подпечата точките с феноменален гол. Младежкият национал нанесе неспасяем удар с левия крак от далечно разстояние, който влетя във вратата на Маринов.

ГОЛ – 2:4! В добавеното време на срещата „червените“ стигнаха до още един гол, който бе дело на друг футболист, влязъл от скамейката Марио Илиевски.

Последен съдийски сигнал в Бистрица! Левски нанесе първа загуба на ЦСКА 1948 за първенството!

Стартови състави на двата отбора:

ЦСКА 1948: 1. Петър Маринов, 19. Стив Фуртадо, 91. Райън Бидунга, 22. Реян Даскалов, 31. Том Рапнуи, 7. Талис, 28. Неделко Пишчевич, 39. Парвиджон Умарбаев, 10. Радослав Кирилов – К, 9. Бирсент Карагарен, 25. Евгений Сердюк.

Резерви: 33. Алекс Божев, 11. Касиано Бузон, 21. Емил Ценов, 40. Марио Илиевски, 58. Марто Бойчев, 61. Октавио, 6. Радослав Илиев, 14. Теодор Иванов, 77. Симеон Александров.

Старши треньор: Валентин Илиев

Левски: 44. Матей Маркович, 21. Алдаир, 50. Кристиян Димитров, 5. Келиан ван дер Каап, 6. Вендерсон Цунами – К, 3. Майкон, 8. Карлос Охене, 97. Асими Фадига, 17. Евертон Бала, 12. Мустафа Сангаре, 9. Александър Колев.

Резерви: 99. Иван Андонов, 4. Кристиан Макун, 16. Преслав Бачев, 19. Кристиян Йовов, 22. Патрик-Габриел Галчев, 23. Патрик Мислович, 30. Клеман Икенна, 77. Дейвид Михалев, Марин Петков

Старши треньор: Станислав Генчев

Главен арбитър: Валентин Железов, Бургас

ВАР: Васимир Ел Хатиб, София