Левски (София)Първа лигаТОПФутбол

Левски с второ нулево равенство за седмицата

На стадион „Георги Аспарухов“ Левски и Арда завършиха при резултат 0:0. Това е второ равенство за „сините“ по време на подготовката, след като по-рано през седмицата тимът на Станислав Генчев завърши по същия начин срещу Черно море. През по-голямата част от мача домакините владееха инициативата, създадоха няколко добри положения за реализиране на гол, но в крайна сметка не успяха да отбележат във вратата на съперника.

В 6-ата минута Патрик-Габриел Галчев намери в наказателното поле Александър Колев, който отправи коварен диагонален удар, но топката излезе в аут. Малко по-късно, нов шанс се откри пред новия номер „9“ на „сините“, който засече с глава центриране от ъглов удар, но отново не намери очертанията на вратата.

Асен Митков изведе Фабио Лима сам срещу Анатоли Господинов, Бразилецът стреля по земя, а вратарят на Арда спаси с крак.

В средата на полувремето Колев стреля силно от фаул, но Господинов внимаваше и реагира добре, боксирайки топката.

Арда отговори с коварно центриране от ъглов удар на бившия футболист на Левски Борислав Цонев, което тупна пред голлинията на Пламен Андреев. Впоследствие топката бе изчистен от футболист в син екип в нов корнер.

Следващата добра атака на домакините бе изградена отляво. Там Майкон изведе Марин Петков, който с центриране върна топката на границата на наказатеното поле на гостите, където връхлетя Асен Митков, но младежкият национал не успя да отправи качествен завършващ удар,

Най-сериозната възможност за кърджалийци дойде в 43-ата минута, когато бившият футболист на Левски Цонев пробяга трийсетина метра, след което шутира от границата на наказателното поле, но топката премина над напречната греда на Андреев.

До края на полувремето Марин Петков отправи удар от фаул, при което топката рикошира, но премина на сантиметри от целта.

В 57-ата минута снажният нападател на гостите Чинонсо Офор получи пас от Цонев, след което отправи мощен изстрел, който бе блокиран от Кристиян Димитров в последния момент.

В 68-ата минута футболист на Арда допусна ужасяваща грешка огромна грешка, връщайки топката назад. Колев пресече подаването, но първото му докосване не бе достатъчно добро и не успя да преодолее вратаря, който скъси максимално дистанцията и предотврати гол.

В 71-ата минута Евертон Бала дриблира между няколко противникови футболисти в наказателното поле, след което намери Марин Петков около дузпата при което отправи мощен удар с левия крак, но топката премина на сантиметри от дясната греда на Арда.

„Сините“ продължиха активно да търсят гола. На левия фланг Фадига преодоля защитник на Арда, след което върна топката към Охене, който стреля силно, но право в ръцете на вратаря. Френският футболист на Левски също опита късмета си с фалцов удар в далечния ъгъл, но не сполучи и топката премина над напречната греда.

Десет минути преди края на проверката, Асен Чандъров изведе на отлична позиция Преслав Бачев, който стреля по диагонала в аут. До края на срещата нямаше повече голови положения и равенството на стадион „Георги Аспарухов“ се запази.

Левски: 1. Пламен Андреев, 22. Патрик-Габриел Галчев, 5. Келиан ван дер Каап, 6. Цунами – К, 50. Кристиан Димитров, 71. Антоан Стоянов, 10. Асен Митков, 3. Майкон, 7. Фабио Лима, 88. Марин Петков, 9. Александър Колев

Резерви: 44. Матей Маркович, 4. Виктор Любенов, 8. Карлос Охене, 11. Джавад Ел Джемили, 15. Александър Божилов, 16. Преслав Бачев, 17. Евертон Бала, 19. Кристиян Йовов, 20. Асен Чандъров, 21. Алдаир, 23. Патрик Мислович, 27. Борислав Рупанов, 77. Дейвид Михалев, 97. Асими Фадига

Треньор: Станислав Генчев

Арда: 1. Анатоли Господинов, 30. Емил Виячки, 4. Милен Стоев, 93. Феликс Ебоа Ебоа, 33. Иван Тилев, 17. Илкер Будинов, 18. Джелал Хюсеинов, 10. Борислав Цонев, 11. Борис Тютюков, 99. Станислав Иванов, 9. Чинонсо Офор

Резерви: 13. Петър Петров, 7. Стефан Статев, 20. Иво Казаков, 12. Сарп Полат, 27. Борис Тодев, 26. Бурак Акънджъ, 80. Бен Азис, 70. Николай Жеков, 19. Тонислав Йорданов

Треньор: Александър Тунчев

Стадион: „Георги Аспарухов“, София

Главен съдия: Димитър Буров