ДЮШЛевски (София)ФутболЦСКА-София

Левски II надигра ЦСКА II пред очите на Сираков, Боримиров, Генчев и Тасевски

Левски II постигна категорична победа над ЦСКА II с 3:0 на стадион „Георги Аспарухов“ в отложен мач от 28-ия кръг на Югозападната Трета лига. „Сините“ решиха изхода от срещата през първото полувреме, вкарвайки и трите гола.

Домакините поведоха след само 240 секунди игра. Отборът на Христо Арангелов изпълни заучено ъглов удар. Получи се отлична триходова комбинация с участието на Кристиян Йовов, който центрира към Никола Бандев. Той свали с глава за Виктор Любенов, а последният от непосредствена близост ипрати топката в мрежата на „червените“ – 1:0.

В 20-ата минута Левски удвои резултата, с;лед като Виктор Добрев с прекрасен пас намери Борислав Рупанов, който останал сам в наказателното поле, с глава покачи на 2:0. Десет минути преди края на полувремето „сините“ нанесоха трети удар на съперника и с гола окончателно решиха изхода от срещата. Александър Божилов направи пробив отляво и подаде към Кристиян Йовов, който оформи крайния резултат – 3:0.

През второто полувреме ЦСКА се опита да се върне в мача. На два пъти „червените“ бяха близо до попадение. Веднъж тимът на Стоян Ангелов успя да отбележи, но попадението не бе признато заради засада. Малко по-късно десният страничен стълб отказа младите „армейци“, които правят забележителен сезон в Трета лига. Левски е с актив 54 точки на шестото място, докато ЦСКА остава втори в подреждането със 74 точки.

Дербито на „Герена“ бе наблюдавано от водещите ръководни фигури на Левски. На трибуните, в ложата на Сектор „А’, присъстваха мажоритарният собственик Наско Сираков, изпълнителният директор Даниел Боримиров, новият треньор на представителния отбор Станислав Генчевк заедно с помощника му Дарко Тасевски, Сред присъстващите бе и ръководителят на „синята“ школа Елин Топузаков и доскорошният асистент на Николай Костов – Красимир Петров.