ТОПФутболЦСКА-София

Силен ЦСКА нанесе първа загуба на Локо (Пд) на „Лаута“

ЦСКА победи лидера в класирането Локомотив (Пд) с 0:2 в среща от 12-ия кръг на Първа лига. „Армейците“ показаха отлична игра и само вратаря на Локо – Динко Хоркаш попречи резултата да бъде далеч по-голям. Това е първа загуба за „смърфовете“ през този сезон.

8-ата минута Линдсет центрира в наказателното поле, където голмайстора на „червените“ Назон опита задна ножица, но футболист на Локомотив попречи на нападателя.

15-та минута ЦСКА пропусна огромна възможност да открие резултата! Защитник на Локомотив сбърка при подаване и топката попадна в Майкъл Естрада, който остана очи в очи с Хоркаш, но мароканецът не уцели вратата.
ГООЛ! Майкъл Естрада отбелязва в 20-ата минута! Кареасо открадна топката в центъра и пусна към Линдсет, който мигновенно изведе Естрада сам срещу Хоркаш, а еквадорецът прониза мрежата на „смърфовете“ с мощно воле!

ГРЕДА !! 24-ата минута Естрада бе много близо до това да отбележи втория си гол. Еквадорецът получи пас от дълбочина и технично се опита да прехвърли Хоркаш, но топката среща напречната греда.

Натиска в червено продължава! 31-ата минута Хайнц изпълни пряк свободен удар, с който изведе Назон сам срещу Хоркаш, но стража на „смърфовете“ прояви невероятен рефлекс и спаси сигурен гол.

ГООЛ! Естрада открадна топката от Али,навлезе в наказателното поле на пловдивчани и подаде към непокрития Назон, който хладнокръвно прониза Хоркаш за втори път!

Минути преди края на първата част ЦСКА получи шанс да изпълни дузпа. Назон застана зад топката, но Хоркаш демонстрира страхотна класа и отрази.

Началото на второто полувреме започна пореден шанс за „червените“. Назон излезе сам срещу вратаря, но Хоркаш отново се оказа труднопреодолима бариера.