Първа лигаФутболЦСКА 1948

Локомотив Пловдив и ЦСКА 1948 решиха почти всички неизвестни за класирането в първата шестица

Отборите на Локомотив Пловдив и ЦСКА 1948 завършиха наравно 1:1 в мач от последния 30-ти кръг от редовния сезон на Първа лига. По този начин гостите в днешната среща остават извън първата шестица на класирането, а там ще играе новакът Крумовград. Със спечелената точка днес „черно-белите“ отново са четвърти, измествайки Левски.

На стадиона в пловдивския парк „Лаута“ след нулево равенство през първото полувреме и куп пропуски на двата отбора, домакините поведоха в 53-ата минута. Капитанът на „смърфовете“ Димитър Илиев намери с невероятен пас Тодор Павлов, а бранителят с мощен шут в далечния ъгъл не остави шансове на Маринов, отбелязвайки първия си гол за клуба.

Гостите реагираха бързо и изравниха резултата съвсем скоро, възползвайки се от грешка в защитата на „черно-белите“. След седем минути игра, любимецът на феновете на Локомотив и настоящ играч на ЦСКА 1948 Бирсент Карагарен бе достатъчно агресивен при пресата си и открадна топката от Сегура, след което спринтира и излезе очи в очи с Томов. Крилото насочи топката в мрежата, отбелязвайки за тима на Валентин Илиев.

До края на срещата пловдивчани опитаха да си върнат аванса, но не успяха и така двата отбора поделиха точките и решиха почти всички въпросителни около класирането в първата шестица. ЦСКА 1948 ще се бори за седмата позиция, която дава право на бараж за участие в Лигата на конференциите.

Локомотив Пловдив: 81. Кристиан Томов, 44. Ангел Лясков, 91. Хорхе Сегура, 5. Тодор Павлов, 12. Ефа Али, 71. Оливие Камдем, 6. Христо Иванов, 17. Мартин Райнов, 14. Димитър Илиев, 7. Бабакар Дион, 9. Мичи Нтело

Треньор: Александър Томаш

ЦСКА 1948: 1. Петър Маринов, 15. Симеон Василев, 3. Росен Божинов, 14. Теодор Иванов, 19. Стийв Фуртадо, 22. Реян Даскалов, 7. Талиш, 21. Емил Ценов, 10. Радослав Кирилов, 9. Бирсент Карагерен, 8. Педриньо

Треньор: Валентин Илиев

Стадион: „Локомотив“, Пловдив

Съдия: Георги Гинчев