Локомотив (София)Първа лигаТОПФутбол

Локомотив София с ценен успех над Хебър, първа победа за „червено-черните“ от началото на ноември

Локомотив София успя да спечели с минималното 1:0 гостуването си на Хебър в откриващия мач на Първа лига за пролетния полусезон. Единственото попадение в срещата отбеляза Карлос Франса в 5-ата минута. Това е първа победа за столичните „железничари“ от началото на ноевмри, с която изпревариха днешния си съперник и се отдалечиха от последните три места в класирането.

„Червено-черните“ откриха резултата само след пет минути игра. Симеон Мечев изведе Карлос Франса отдясно, който се възползва от свободното пространство, напредна и със силен диагонолен удар преоодоля Петър Дебърлиев за 0:1 в полза на столичния Локомотив.

Само две минути по-късно новото попълнение на Локомотив Селсо Рапос елиминира елегантно противников бранител, след което центрира отдясно за Франса, който не успя да засече топката по най-добрия начин.

В 10-ата минута Георги Вълчев стреля с глава след центриране от корнер. Ударът бе точен, но прекалено слаб и Александър Любенов улови. След още пет минути Бастунов преодоля защитник на столичните „железничари“, но шутът му бе блокиран.

Отново Вълчев опита късмета си с коварен удар от разстояние в 25-ата минута, но стражът на Локомотив се справи без особени трудности. Двамата бяха в главни действащи лица при най-чистото положение през първото полувреме, когато след разбъркване в наказателното поле, „седмицата“ на Хебър отклони топката, но Любенов реагира мигновено и предотврати изравнителен гол.

Второто полувреме започна отлично за столичани, след като Валентин Николов се отскубна от отбраната на Хебър, което накара Архан Исуф да го догони и повали на тревата. Арбитърът не се поколеба и показа директен червен картон на основание тактически фаул на последния човек.

От последвалия пряк свободен удар потърпевшият Николов уцели вратата с хубав удар, но Дебърлиев се отчете с качествена намеса.

Локомотив София продължи да играе по-дефанзивно, въпреки численото си предимство, а Хебър се опита да осъществи натиск, за да стигне поне до точката.

В 70-ата минута домакините, макар и с човек по-малко, стигнаха до добра ситуация. Роберт Мазан центрирa на главата на Георги Каракашев. Халфът отклони с глава, но не намери очертанията.

До края на срещата сериозни опасности липсваха и Локомотив София удържа минималния си аванс, с което постигна първа победа от пет мача. „Червено-черните“ събират 22 точки, изпреварвайки Хебър и Славия и вече са единадесети в подреждането. Тимът на Любослав Пенев е 13-ти с два пункта по-малко.

Хебър Пазарджик: 1. Петър Дебърлиев (К), 13. Архан Исуф, 33. Стефан Цонков, 24. Лазар Марин, 27. Роберт Мазан – 99. Георги Каракашев, 7. Георги Вълчев, 10. Ангел Бастунов, 17. Марк-Емилио Папазов, 9. Николас Пенев, 14. Олексий Збун

Резерви: 32. Боян Загорски, 3. Богомил Божуркин, 21. Божидар Пенчев, 43. Жоао Сеско, 18. Иван Дишков, 84. Стилиян Тисовски, 23. Сашо Лебанов, 8. Йохан Н’зи, 11. Атанас Кабов

Старши треньор: Любослав Пенев

Локомотив София: 24. Александър Любенов, 4. Диме Димов, 2. Гонсало Кардосо, 44. Мики Орачев, 13. Селсо Рапосо – 26. Красимир Милошев (К), 31. Красимир Станоев, 16. Симеон Мечев, 21. Антони Иванов – 10. Валентин Николов, 11. Карлос Франса

Резерви: 1. Бабукар Гайе, 12. Бруно Франко, 45. Димитър Митков, 20. Диого Тешейра, 93. Стефан Ламбезе, 98. Стив Траоре, 15. Лука Иванов, 77. Ерик Манолков, 8. Бойчо Величков

Старши треньор: Данило Дончич