Първа лигаФутбол

Локо Пловдив загря за Локо София с обрат в „Надежда“ срещу Септември

Септември загуби с 2:3 от Локомотив Пловдив в мач от шестия кръг на Първа Лига, предаде репортер на TribunaSofia.bg.

Двубоят, който се изигра на стадион „Локомотив“ в столичния квартал „Надежда“ предложи голове и обрати, а след последния съдийски сигнал трите точки потеглиха за „Лаута“, където предстои „железничарското дерби“ в събота.

Воденият от Николай Митов тим изигра, може би, най-стойностния си мач досега, в който вкара и първите си две попадения за сезона, но това се оказа недостатъчно дори за точка. Столичани остават без актив след пет изиграни срещи.

През първата част символичните домакини бяха по-дейният отбор на терена. „Виненочервените“ изградиха няколко добри нападения, които завършваха с опасни центрирания в наказателното поле на гостите, а и уцелиха и греда след удар на снажния нападател Бертранд Фурие.

В 39-ата минута отборът на Николай Митов най-накрая стигна до първи гол след завръщането си в Първа Лига. Митко Митков напредна по десния фланг и отправи центриране към наказателното поле на противника. Там вратарят на Локомотив не успя да се намеси по най-добрия начин и топката достигна до Виктор Очай, който с техничен удар откри резултата – 1:0.

На полувремето треньорът на „смърфовете“ Любослав Пенев реагира, като направи тройна смяна. Пловдивският Локомотив се събуди, вдигна оборотите и се възползва от неопитността на Септември, вкарвайки два гола за 4 минути в средата на втората част.

Мартин Петков и Ангел Лясков взаимодействаха отлично по левия фланг и последният центрира. В наказателното поле Мартин Хайдаров изпревари отбраната на Септември и отклони с глава в мрежата на Шейтанов.

В рамките на следващите 360 секунди Локо Пловдив осъществи пълен обрат в „Надежда“. Ключовата резерва на „смърфовете“ Мартин Петков отправи прекрасен удар от фаул, който срещна напречната греда. Топката за късмет на Мартин Паскалев рикошира към него, а той с глава наказа неориентираната защита на Септември.

Отборът на Митов обаче не се предаде, показа характер и в 76-ата минута Септември стигна до равенството, след като Митко Митков центрира от левия фланг към втора греда, където 18-годишният капитан на тима Кубрат Йонашчъ засече топката в мрежата на Томов – 2:2.

Голът не смути изобщо възпитаниците на Любослав Пенев и те отново поведоха само след шест минути. След ново добро центриране на Лясков, Паскалев отклони към лидера на Локомотив Димитър Илиев, който от непосредствена близост мушна топката в мрежата пред погледа на Шейтанов, с което оформи крайния резултат и донесе успеха за пловдивчани.

Септември: 21. Димитър Шейтанов, 18. Кубрат Йонашчъ, 27. Георги Върбанов, 26. Мартин Христов, 5. Михаил Полендаков, 8. Мартин Моран, 6. Виктор Очаи, 11. Борислав Рупанов, 19. Митко Митков, 20. Фаустас Степонавичус, 15. Бертранд Фоуриер;

Старши треньор: Николай Митов

Локомотив: 81. Кристиан Томов, 44. Ангел Лясков, 91. Хорхе Сегура, 4. Мартин Паскалев, 16. Кристиян Пешов, 33. Георги Каракашев, 6. Христо Иванов, 12. Ефе Али, 17. Николас Пенев, 14. Димитър Илиев, 99. Жулиен Лами

Старши треньор: Любослав Пенев