Локомотив (София)Първа лигаФутболЦСКА 1948

Локо София и ЦСКА 1948 се занулиха в „Надежда“, късен гол на „железничарите“ бе отменен от ВАР

Локомотив София и ЦСКА 1948 не успяха да се победят, завършвайки 0:0 в мач от 5-ия кръг на Първа Лига, предаде репортер на TribunaSofia.bg.

Резултатът изглежда логичен на фона на случилото се на терена, като на терена преобладаваха единоборствата и чисти положения липсваха. Гол на Симеон Славчев от домакините не бе зачетен след намеса от ВАР. а Евгений Сердюк пропусна най-добрата възможност за гостите.

Първата по-сериозна ситуация в мача дойде чак в 25-ата минута. Марто Бойчев с прекрасен дрибъл преодоля двама от „червено-черните“, след което отправи удар с левия крак, но Александър Любенов внимаваше и успя да избие топката встрани.

Пет минути по-късно, Стив Траоре бе намерен на левия фланг. Крилото на столичните „железничари“ финтира противниковия бранител, след което отправи силен удар, който премина високо над напречната греда.

В 43-ата минута Локомотив София организира опасна атака отляво, Светослав Диков и Стив Траоре взаимодействаха и последният нахлу в наказателното поле. Той успя да пусне пас пред голлинията на ЦСКА 1948, с което елиминира Маринов, но там нямаше човек в „червено-черен“ екип, който да завърши атака.

В заключителните секунди на първата част Талис отправи коварен удар от дистанция, който бе уловен от Любенов.

Второто полувреме започна с добра възможност за домакините. В 48-ата минута вратарят на ЦСКА 1948 Петър Маринов се отчете със солидна двойна намеса при опасно центриране на Селсо Рапосо и впоследствие силен удар на Бруно Франко.

В 64-ата минута ЦСКА 1948 създаде най-сериозното си положение от началото на мача. Умарбаев изведе Евгений Сердюк на чиста позиция. Нападателя стреля, но Александър Любенов успя да спаси и равенството се запази.

В 74-ата минута Неделко Пишчевич засече центриране отляво на Кирилов, но ударът му не сполучи и излезе в аут. Пет по-късно, Октавио получи подаване от Умарбаев и отправи удар с глава, но отново изпълнението бе неточно.

В 88-ата минута след центриране от корнер Симеон Славчев изпрати топката в мрежата, но след преразглеждане от ВАР голът не бе признат за редовен заради нарушение на Пицолис срещу Топузов.

Локомотив София: 24. Александър Любенов -К, 47. Стефан Ламбезе, 31. Красимир Станоев, 4. Диме Димов, 12. Бруно Франко, 20. Диого Тейшейра, 5. Анастасиос Пицолис, 8. Симеон Славчев, 13. Селсо Рапосо, 18. Светослав Диков, 98. Стив Траоре

Резерви: 88. Жарко Истатков, 7. Александър Петров, 15. Лука Иванов, 21. Кристиан Чачев, 22. Ивайло Найденов, 44. Мики Орачев, 55. Ангел Тодоров, 77. Ерик Манолков, 94. Юлиан Ненов

Треньор: Иван Колев

ЦСКА 1948: 1. Петър Маринов, 19. Стив Фуртадо, 14. Теодор Иванов, 22. Реян Даскалов, 31. Том Рапнуи, 28. Неделко Пишчевич, 7. Талис, 9. Бирсент Карагарен, 58. Марто Бойчев, 10. Радослав Кирилов – К, 40. Марио Илиевски

Резерви: 12. Леви Нтумба, 6. Радослав Илиев, 11. Касиано Бузон, 21. Емил Ценов, 25. Евгений Сердюк, 39. Парвиз Умарбаев, 61. Октавио, 91. Райън Бидунга, 99. Марио Топузов

Треньор: Валентин Илиев

Съдия: Радослав Гидженов

ВАР: Васимир Ел-Хатиб