Извън БългарияФутбол

Лудогогорец се отсрами частично, но все пак отпадна

Тимът на Лудогорец се отсрами частично за тежкото поражение в първия мач след като Тисера отбеляза във вратата на тима от Амстердам в 62-та минута, но въпреки това отпадна от Лига Европа. Все пак по регламент „орлите“ ще играят в груповата фаза на Лигата на конференците.

Още в първата минута Аякс имаше добро положение, при което Симон Слуга излезе, за да скъси ъгъла и опасността бе предотвратена. Кенет Тейлър напредна добре в 14-та минута и опита да завърши със силен удар с левия крак, който обаче бе неточен и премина покрай десния страничен стълб на Лудогорец.

Двата отбора опитваха да се затруднят, но играта бе предимно в центъра, а чистите ситуации отсъстваха през първата част. В добавеното време от Аякс имаха претенции за дузпа след леко падане на Стивън Бергвайн, но съдията бе категоричен, че нарушение няма.

Малко след това Доминик Янков замени Иван Йорданов. Именно той в 62-та минута напредна чудесно и достави прекрасно подаване в наказателното поле към Матиас Тисера, който нямаше проблеми да завърши пред опразнената врата – 1:0 за Лудогорец.

Малко след попадението на „орлите“ Кайо Видал получи травма, която не му позволи да продължи двубоя и той бе принудително заменен от Рик Джонатан. В 72-та минута Кенет Тейлър изпълни опасно пряк свободен удар, след който Медич стреля с глава, но топката профуча над напречната греда на „орлите“. В 78-та минута Лудогорец имаше претенции за дузпа, като Аслак Фон Витри бе задържан в противниковото наказателно поле, но съдията отново остана безмълвен.

Стартови състави:

Аякс: 12. Джей Гортер, 5. Оуен Виндал, 4. Йорел Хато, 18. Яков Медич, 2. Девейне Ренш, 8. Кенет Тейлър, 33. Бенджамин Тахирович, 21. Бранко ван ден Боомен, 7. Стивън Бергвайн, 11. Роберто Боржеш, 9. Брайън Броби

ЛУДОГОРЕЦ: 12. Симон Слуга, 44. Марсел Хайстер, 24. Оливие Вердон, 26. Ноа Сонко-Сундберг, 16. Аслак Фон Витри, 82. Иван Йорданов, 8. Клод Гонсалвеш, 6. Якуб Пьотровски, 37. Бернард Текпетей, 77. Кайо Видал, 99. Руан Секо