ЦСКА-София

Лудогорец и ЦСКА-София не излъчиха победител в зрелищен мач

Лудогорец и ЦСКА-София не излъчиха победите в зрелищен двубой на стадион „Хювефарма Арена“ в Разград.
Двата отбора завършиха при резултат 2:2 и оставиха съдбата на титлата нерешена. Десподов откри резултата в 18-ата минута, но Тобиас Хайнц и Гарсес направиха пълен обрат още през първата част. Малко след началото на второто полувреме Игор Тиаго отбеляза след асистенция на Кирил Десподов и върна паритета.

Срещата не мина без бурни емоции и от двата щаба, причина за което бе главният съдия Кабаков.
В началото на двубоя ЦСКА-София можеше да получи дузпа за нарушение на Русо срещу Хайнц. Нарушение не бе отсъдено и за домакините, когато Гарсес избута Русо в гърб, при изравнителното попадение на Тобиас Хайнц. Малко преди края на редовното време Игор Тиаго се откъсна от „червената“ отбрана и бе фаулиран от стража на „армейците“, но отсъждане нямаше.

Гоол ! Кирил Десподов открива резултата в 18-ата минута. Нонато
пусна дълъг пас за Кирил Десподов, който изпревати с лекота Амос Юга и изтреля топката в далечния ъгъл на Бусато.

Гоол ! ЦСКА отговаря три минути по-късно чрез Тобиас Хайнц, норвежецът възстанови паритета с красив гол.

В 32-ата минута „орлите“ бяха много близо до второ попадение след пряк свободен удар. Десподов изпълни силен удар посока вратата пазена от Бусато, топката се отклони коварно в тялото на Шопов и подлъга бразилецът, той обаче с бързи реакции успя да се намеси и да избие топката в корнер.

Гооол ! ЦСКА удря за втори път и прави пълен обрат след груба грешка в защитата на Лудогорец. Автор на попадението бе Гарсес.

Гооол ! Само няколко минути след началото на второто полувреме Лудогорец бележи. Игор Тиаго изравнява резултата след асистенция на Десподов.

Стартовите състави на двата отбора:
Лудогорец: 1.Серджио Падт, 2.Гонзало Гордон, 6.Якуб Пиотровски, 8. Жоаким Гонсалвеш, 9.Игор Тиаго, 11. Кирил Десподов, 16.Аслак Витри,20. Густаво Сантана, 22.Франко Русо, 24. Оливие Вердон, 37. Бернард Текпетей
Резерви: 12. Симон Слуга, 7.Рай Насименто, 10. Матиас Тиссера, 23.Мануел Кафумана, 30. Педро Мачадо. 32. Игор Пластун, 77. Кайо Видал, 88. Тодор Неделев, 90 Спас Делев.
Треньор: Ивайло Петев
ЦСКА: 1.Бусато, 21.Амос Юга, 4.Мено Кох, 2.Юрген Матей, 15.Тибо Вион, 19.Иван Турицов, 7.Линдсет, 26 Марселино Кареасо, 8.Станислав Шопов, 14.Тобиас Хайнц, 10.Маурисио Гарсес
Резерви: 25.Димитър Евтимов, 16.Асен Дончев,17.Бисмарк Чарлс, 30.Дауда Бамба, 9.Дюкенс Назон, 23.Жираир Шагоян, 11.Лазар Туфегджич, 20.Радослав Живков, 6.Християн Петров
Треньор: Саша Илич

Съдия: Георги Кабаков

ВАР: Владимир Вълков