Други отбориИзвън БългарияФутбол

Лудогорец отпадна от ШЛ след среща със „син“ кошмар

Тимът на Лудогорец загуби от добре познатия на „сините“ фенове тим на Олимпия (Любляна) с 2:1. По този начин тимът от Разград отпадна от квалификациите за ШЛ и продължава участието си в квалификациите за Лига Европа. Головете отбелязаха Десподов в 15-тата минута и Елшник в 19-тата и 91-вата. Разградчани завършиха и с човек по-малко след като Сон си изкара глупав червен картон.

Първият двубой завърши при резултат 1:1 и така интригата се запази за днес. В столицата на Словения 10000 зрители нямаха търпение да изгледат двубоя.

В началото на срещата инициативата беше у тима от Разград. Няколко атаки към вратата на словенците не успяха да доведат до гол.

Това с промени в 15-тата минута. Кирил Десподов отбеляза след перфектно изпълнение на пряк свободен удар.

Уви, само четири минути по-късно резултатът беше изравнен. Голмайстор беше Тими Елшник, който вече се разписа в първия двубой между двата тима. Той засече от въздуха центриане в наказателното поле и не даде шанс на Серджо Падт.

Лудогорец се впусна в атаки, но така и не съумяваше да материализира натиска си. В 57-мата минута Десподов отбеляза отново, но голът беше отменен заради засада. 11 минути по-късно „орлите“ имаха претенции за дузпа, но немският арбитър не ги уважи.

В 82-рата минута Кристиян Дингерт направи задачата за Лудогорец още по-сложна.Сон удари без топка Руи Педро и реферът без да се замисля му показа директен червен картон.

Последва греда след удар на Спас Делев. И така до 91-вата минута, когато добре познатия вече на „разградчани“ Тими Елшник отбеляза за 2:1 в полза на домакините от Олимпия, решавайки нещата в полза на домакините. Той получи топката по земя и стреля от движение.

В продължението на двубоя Кирил Десподов се превърна в антигерой за тима си след като пропусна да отбележи от дузпа.

Състави:

ОЛИМПИЯ ЛЮБЛЯНА: 69. Матвей Видовшек – 2. Жорже Силва, 3. Давид Де Сенна Фернандеш Суалехе, 9. Мустафа Нукич ж.к. (37. Педро Лукас), 10. Тими Елшник (к) ж.к. , 14. Марцел Ратник ж.к., 16. Ахмет Мухамедбеговичу 19. Свит Сешлар, 21. Иван Посавец (20. Неманя Мотика), 34. Агустин Дофо ж.к. , 99. Руи Педро Силва Соуса

Старши треньор: Жоао Енрикеш

ЛУДОГОРЕЦ: 1. Серджо Падт – 8. Клод Гонсалвеш (77. Кайо Видал), 10. Матиас Тисера (90. Спас Делев) , 11. Кирил Десподов (к), 17. Сон ч.к., 22. Франко Русо, 24. Оливие Вердон, 30. Педро Нареси ж.к., 37. Бърнард Текпетей (6. Якуб Пьотровски), 44. Марсел Хайстер ж.к., 64. Доминик Янков

Старши треньор: Ивайло Петев

Снимка: start-photo.bg