ВИДЕОТОПФутболЦСКА-София

СНИМКИ И ВИДЕО: Лудогорец победи ЦСКА в мач, изпълнен с напрежение и емоции

Лудогорец победи ЦСКА в изключително напрегнат двубой. Головете отбелязаха Руан в 8-мата минута, Сенянг след злощастен автогол в 33-тата минута и Кирил Десподов от дискусионна дузпа в 56-тата минута. Картони и страсти хвърчаха по терена, което доведе до изгонването на Ноа Сонко Сундберг в 73-тата минута.

След тъч за Лудогорец в третата минута Иван Йорданов шутира с левия си крак, но Бусато отрази. Малко по-късно Текпетей комбинира с Десподов. Ганаецът пробва диагонален удар, но Бусато и този път се справи.

Домакините поведоха с 1:0! Голмайстор е Руан в 8-мата минута на двубоя. Кирил Десподов му подаде от пряк свободен удар и той нямаше проблем да преодолее вратаря на „армейците“.

В 12-тата минута Сон намери Гонсалвеш. Той опита подаване, но Христиан Петров спря паса. Минута по-късно Текпетей получи топката и шутира от малък ъгъл, но не успя да затрудни Густаво Бусато.

Гостуващият тим се поокопити. Дюкенс Назон беше изведен зад отбраната на Лудогорец и стреля към вратата, но защитата изчисти. Четири минути по-късно Браян Кордоба стреля с глава след ъглов удар, изпълнен от Шагоян, но топката излезе в аут.

В 19-тата минута „червените“ продължиха с натиска. Този път Тобиас Хайнц отправи изстрел, но топката мина над напречната греда.

Кошмар за ЦСКА! 2:0 за Лудогорец след автогол на Сейни Санянг в 33-тата минута. След триково изпълнение на ъглов удар Фон Витри отправи шут, който се отклони в тялото на Санянг.

В 43-тата минута Якуб Пьотровски овладя в половината на гостите и с премерен пас потърси Десподов. Силният шут на българина попадна във вратаря.

В първата минута на добавеното време Мено Кох засече във въздуха с десния си крак след изпълнения на пряк свободен удар. Уви, топката не попадна във вратата!

В 51-вата минута Руан имаше претенции за игра с ръка на влезлия като резерва Иван Турицов. Ситуацията беше прегледана с ВАР и съдията даде дузпа. Напрежението се изостри – Бусато и Текпетей влязоха в сблъсъци помежду си.

ДУЗПА ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Резултатът става 3:0 след дузпа, изпълнена от Кирил Десподов.

Напрежението се покачи до неподозирани нива! Новото попълнение на Лудогорец Сонко Сундберг удари с лакът Дюкенс Назон и реферът Никола Попов го изгони без дори да се замисли.

В 94-тата минута Иван Йорданов от отбора на домакините удари гредата след удар към вратата на ЦСКА.

Стартови състави:

Лудогорец: 12. Симон Слуга, 6. Якуб Пиотровски, 8. Клод Гонсалвеш, 11. Кирил Десподов (К), 16. Аслак Фон Витри, 17. Сон, 24. Оливие Вердон, 26. Ноа Сонко Сундберг, 37. Бърнард Текпетей, 82. Иван Йорданов, 99. Руан Секо

Резерви: 69. Пламен Пепеляшев, 7. Рик Джонатан, 10. Матиас Тисера, 22. Франко Русо, 30. Педро Нареси, 32. Игор Пластун, 44. Марсел Хайстер, 77. Кайо Видал, 90. Спас Делев

Треньор: Ивайло Петев

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 6. Християн Петров, 4. Мено Кох (К), 13. Браян Кордоба, 7. Джонатан Линдсет, 15. Тибо Вион, 3. Сейни Санянг, 14. Тобиас Хайнц, 11. Матиас Фаетон, 10. Жираир Шагоян, 9. Дюкенс Назон

Резерви: 25. Димитър Евтимов, 19. Иван Турицов, 20. Асен Дончев, 16. Георги Чорбаджийски, 8. Станислав Шопов, 27. Лазар Туфегджич, 24. Марк-Емилио Папазов, 29. Майкъл Естрада

Треньор: Нестор Ел Маестро

Стадион: „Хювефарма Арена“

Съдия: Никола Попов