ТОП

Лудогорец победи ЦСКА 1948 и взе купата на България

Лудогорец е новият носител на Купата на България, като победи тима на ЦСКА 1948 с 3:1 на националния стадион „Васил Левски“. За „орлите“ два пъти се разписа Кайо Видал през първата част след асистенции на Кирил Десподов. Ивайло Чочев върна интригата в мача, като в 59-ата минута върна едно попадение. В 67-ата минута тима от Бистрица стигна до втори гол, който бе дело на Елитон, но то бе отменено подари засада, така се стигна до 83-ата минута, когато аржентинецът Матиас Тисера сложи точка на спора като отбеляза третото попадение и гарантира трофея на разградчани.

Срещата бе посетена от под 2000 души и постави антирекорд по посещаемост на финал. До този момент негативното постижение бе през 2008 година, когато се срещнаха отборите на Литекс и Черно море,
тогава зрителите са били малко над 2000.