Първа лигаФутболЦСКА 1948

Мисията невъзможна! Лудогорец победи в Бистрица и дръпна с 9 точки на преследвача си

ЦСКА 1948 и Лудогорец изиграха отложен мач от 8-ия кръг на Първа лига. На стадион „Витоша“ в Бистрица гостите победиха с 0:1, а голмайстор беше Матиас Тисера в 83-тата минута. По този начин тимът на Лудогорец дръпна с 9 точки пред преследвача си и със сигурност ще завърши на първо място в класирането през редовния сезон.

Логично, двубоят започна с териториално превъзходство на гостите от Разград. В 12-ата минута Тодор Неделев отправи коварен фалцов удар от фаул, но Петър Маринов съумя да избие в корнер.

В средата на първата част Диниш Алмейда скочи най-високо в наказателното поле на домакините, но ударът му с глава премина над напречната греда.

Младежкият национал на Емил Ценов отправи първи точен удар за „червените“, но Падт без проблем улови. Само секунди по-късно, Рик Джонатан завърши една опасна контраатака на „орлите“, но топката премина покрай страничния стълб на Маринов. Младият страж на ЦСКА 1948 сбърка при едно от подаванията си, което бе пресечено от Джонатан, който не успя да се възползва от добрата възможност.

Лудогорец удари греда в 26-ата минута, когато Неделев побърза с изпълнението на пряк свободен удар и намери Руан Круз, който преодоля Маринов, но топката стрещна страничния стълб на домакините.

Още веднъж гредата помогна на отбора на Валентин Илиев, след като Бърнард Текпетей стреля от границата на наказателното поле. Малко след това Джонатан отправи мощен точен удар, който Маринов боксира.

В началото на втората част домакините имаха инициативата. Талис отправи мощен шут извън наказателното поле, но Серджио Падт спаси. В 50-тата минута след комбинация на Бойчев и Фуртадо топката беше центрирана към Радослав Кирилов. Изстрелът му с глава беше спасен от вратаря на Лудогорец.

В 60-тата минута нова атака на ЦСКА 1948 не успя да постигне целта си. Топовният шут на Педриньо беше избит от Падт. Десет минути по-късно Рик Джонатан копна топката от бялата точка, намирайки Рик Джонатан. Той стреля с глава, но изстрелът му беше неточен и не попадна в очертанията на вратата.

ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ – 0:1! 83-тата минута беше фатална за домакините. Пьотровски напредна отдясно, върна назад към Кайо Видал, който центрира в наказателното поле. Той от своя страна намери Матиас Тисера и играчът нямаше проблем да преодолее Петър Маринов.

В продължението на срещата Бирсент Карагерен стреля в долния ляв ъгъл на вратата, но на изпълнението му липсваше достатъчно сила и Падт се справи с лекота.

ЦСКА 1948: 1 . Петър Маринов, 3. Росен Божинов, 7. Талис, 8. Педриньо, 10. Радослав Кирилов (К), 14. Теодор Иванов, 15. Симеон Василев, 19. Стив Фуртадо, 21. Емил Ценов, 22. Реян Даскалов, 87. Симеон Димитров

Резерви: 32. Иван Василев, 9. Бирсент Карагарен, 20. Антонио Вутов, 28. Неделко Пишчевич, 30. Михаил Цонев, 39. Парвиз Умарбаев, 58. Марто Бойчев, 91. Райън Бидунга, 92. Пиер Нгуинда

Старши треньор: Валентин Илиев

Лудогорец: 1. Серджио Падт, 4. Диниш Алмейда, 5. Георги Илков Терзиев, 6. Якуб Пиотровски (К), 7. Рик Джонатан, 17. Сон, 24. Оливие Вердон, 30. Педро Нареси, 37. Бърнард Текпетей, 88. Тодор Неделев, 99. Руан Круз

Резерви: 12. Симон Слуга, 8. Клод Гонсалвеш, 9. Квадво Дуа, 10. Матиас Тисера, 18. Ивайло Чочев, 21. Рай Насименто, 26. Ноа Сонко Сундберг, 77. Кайо Видал, 90. Спас Делев

Старши треньор: Георги Дерменджиев

Съдия: Валентин Железов

Стадион: „Витоша“, Бистрица