Първа лигаСлавияТОПФутбол

Надежда за Септември в „Надежда“! Новакът постигна първа победа през септември срещу заспала Славия

Отборът на Септември победи с 3:2 Славия в мач от разместения 12-ти кръг от Първа Лига. На стадион „Локомотив“ в столичния квартал „Надежда“ отборът на Николай Митов постигна първа победа и спечели първи точки за сезона.

След 10 минути игра в „Надежда“ Джордан Гутиерез центрира от десния фланг към наказателното поле на гостите, където Бертранд Фурие отигра с глава, но топката срещна външната страна на мрежата.

В ответната атака септемврийската отбрана изпусна Карл Фабиен, който получи извеждащ пас от Кристиян Стоянов и напредна фронтално срещу Димитър Шейтанов. В последния момент френският футболист на „белите“ бе блокиран от Мартин Христов.

В 21-ата минута Гутиерез изпълни по много добър начин пряк свободен удар от границата на наказателното поле, но Светослав Вуцов направи прекрасно спасяване и изби в корнер. Секунди по-късно, вратарят на Славия бе на точното място на голлинията, за да отрази топката след удар с глава на Борислав Рупанов.

В 32-ата минута Иван Минчев центрира в наказателното поле, където Галин Иванов отклони с глава, но Шейтанов внимаваше и се отчете с качествено спасяване.

Седем минути по-късно, Септември откри резултата. „Виненочервените“ се възползваха от грешка при изнасянето на топка на съперника. Витиньо овладя топката по левия фланг и намери в наказателното поле на отлична позиция Гутиерез, който с премерен удар по земя преодоля Вуцов – 1:0 за Септември.

В последната минута на полувремето Денислав Александров бе изведен отляво. Крилото на Славия надбяга Михаил Полендаков и опита да отправи удар, но в последния момент бранителят на септемврийци успя да направи страхотен шпагат и топката излезе в корнер.

Второто полувреме започна с възможност за „белите“ след центриране на Иван Минчев. Топката достигна до Александров, който стреля в дясната странична греда на Шейтанов.

Последваха силни минути за домакините, които вкараха втори гол в 58-ата минута. След центриране от корнер, младият Борислав Рупанов надскочи заспалата защита на Славия и отблизо удвои аванса на тима на Николай Митов.

В 64-ата минута Галин Иванов се пребори за една топка и проби по дясното крило, след което асистира на появилия се като резерва Цветелин Чунчуков, който на празна врата намали изоставането на „белите“ – 2:1.

Пет минути по-късно, Борислав Рупанов получи топката на границата на наказателното поле и с много прецизен удар вкара втория си гол – 3:1.

Славия върна втори гол в 85-ата минута, когато Виктор Генев засече топката с глава и я прати в мрежата на Септември след центриране на Иванов.

В добавеното време на мача Димитър Шейтанов се отчете с решаващо акробатично спасяване след далечен удар, което запази трите точки за Септември.

Септември: 21. Димитър Шейтанов, 9. Асен Чандъров – К, 5. Михаил Полендаков, 26. Мартин Христов, 6. Виктор Очаи, 27. Георги Върбанов, 8. Мартин Моран, 11. Борислав Рупанов, 22. Витиньо, 24. Джордан Гутиерес, 15. Бертранд Фурие

Резерви: 12. Александър Радков, 7. Николай Дросев, 13. Страхиня Керкез, 18. Кубрат Йонашчъ, 19. Митко Митков, 20. Фаустас Степонавичюс, 23. Никола Величковски, 25. Александър Джамов, 28. Франк Ландри

Треньор: Николай Митов:

Славия: 21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 6. Мартин Георгиев, 4. Виктор Генев, 22. Куентин Зеедорф, 71. Кристиян Стоянов, 33. Галин Иванов – K, 73. Иван Минчев, 77. Емил Стоев, 7. Денислав Александров, 11. Карл Фабиен

Резерви: 12. Николай Кръстев, 9. Цветелин Чунчуков, 14. Роберто Райчев, 17. Васил Казълджиев, 18. Кристиян Балов, 27. Емил Мартинов, 37. Венцислав Керчев, 55. Любомир Костов

Треньор: Златомир Загорчич

Съдия: Георги Гинчев

ВАР: Красен Георгиев