Левски (София)ТОПФутбол

Апоел Беер Шева и Левски ще решават спора в София, след като завършиха 0:0

Тимовете на Апоел Беер Шева и Левски София завършиха при резултат 0:0 в първи мач от третия квалификационен кръг на Лигата на конференциите. Срещата бе на стадион „Турнер стейдиъм“ в Израел.

„Сините“ се представиха много добре и изпуснаха не малко чисти положения. Ивелин Попов можеше да реши мача в последните секунди от срещата, но ударът му срещна гредата. Мача бе интересен с динамичен и офанзивен футбол.

Силни първи минути за домакините. Апоел контролират топката и отправиха няколко удара към вратата, пазена от Андреев, но без успех до момента.
Шанс за Апоел! В 12-ата минута Патерсон подаде успореден на голлинията пас, но негов съотборник пропусна да засече, точно пред вратата на Левски.
Уелтън пресече грешен пас на израелците и подаде към Рикардиньо, който излезе сам срещу вратаря, но стража на Апоел изби топката.

43-ата минута отбора на Левски пропусна нова добра възможност! Рикардиньо проби и подаде към Уелтън, който стреля, но над вратата.
Асен Митков с перфектно центриране към Роналдо в 55-ата минута, който с глава стреля от непосредствена близост, но вратаря изби топката отново.

В самия край на мача Ивелин Попов можеше да се превърне в героя на вечерта за „сините“, но за съжаление ударът му срещна гредата.
Съставите на двата отбора:
Апоел Беер Шева: 1. Марсиано, 4. Мигел, 5. Абу, 8. Гордана, 9. Климала, 19. Елиас, 22. Лопеш, 23. Петерсон, 24. Бадаш, 33. Паун, 35. Барейро

Левски: 1.Пламен Андреев, 88.Марин Петков, 5.Келиан ван дер Каап, 33.Хосе Кордоба, 6.Цунами, 8.Андриан Краев, 27.Асен Митков, 37.Дарлан Мендеш, 7.Роналдо, 17.Уелтон, 9.Рикардиньо

Съдия: Мигел Ногейра (Португалия)