Левски (София)Първа лигаТОПФутболЦСКА-София

НА ЖИВО: Левски – ЦСКА 0:0, греда за „сините“

Левски и ЦСКА играят при резултат 0:0 в мач от осмия кръг на Първа Лига. Двубоят започна в 15:45 часа и имате възможност да го проследите заедно с TribunaSofia.bg.

Първи съдийски сигнал на стадион „Васил Левски“!

Още в деветата секунда Мустафа Сангаре проби през центъра и отправи мощен удар, който премина над напречната греда.

В седмата минута Локило центрира от корнер и качи топката на главата на Тибо Вион, който нанесе точен удар, но Матей Маркович изби.

Следващата ситуация в мача бе пред вратата на „червените“. Лиъм Купър и Мустафа Сангаре влязоха в единоборство, като нападателят имаше претенции за дузпа, но Драгомир Драганов остави играта да продължи.

Греда! В 23-ата минута Алекс Колев бе изведен сам срещу Густаво Бусато. Нападателят на „сините“ напредна с топката в крака и стреля, но нацели лявата странична греда.

В ответната атака ЦСКА имаше добра възможност в близост до вратата на съперника. Исека получи топката в наказателното поле, но бе блокиран от бранител в син екип.

В 38-ата минута Алдаир проби по левия фланг, след което намери Сангаре в наказателното поле, който веднага стреля, но бе блокиран и топката излезе в корнер.

В последната минута от първото полувреме Марселино Кареасо изведе Исека сам срещу Матей Маркович. Нападателят пусна топката над плонжа на „синия“ страж и „червените“ виждаха вече топката във вратата, но капитанът на Левски Вендерсон Цунами показа бързина и изчисти от самата голлиния.

Цунами се намеси решаващо още веднъж. Джеймс Ето’о центрира отлично към далечната греда за непокрития Джейсън Локило, който свали с глава към Исека, но там бе капитанът на „сините“, който изпрати топката далеч от вратата на Маркович.

Край на първата част! „Сини“ и „червени“ се оттеглят на полувремето при нулево равенство.

Начало на второто полувреме!

Седем минути след подновяването на играта Евертон Бала отправи коварен удар от далечно разстояние, който Густаво Бусато успя да отрази, а при добавката Майкон не нанесе добър завършващ удар. Шест по-късно Джавад Ел Джемили, който се появи след паузата, стреля, но отново Бусато бе на мястото си.

Чудесен шанс за ЦСКА! В 65-ата минута Джонатан Линдсет получи топката на точката за изпълнение на дузпа, но ударът му премина покрай вратата на Левски.

„Сините“ отговориха с опасна атака по лявото крило. Евертон центрира за връхлитащия Сангаре, който се размина с топката.

В 71-ата минута Генчев извърши принудителна смяна. Евертон напусна терена, а в игра се появи Фабио Лима, който се завръща след контузия.

Осем минути преди края на редовното време Лиъм Купър блокира Мустафа Сангаре пред голлинията след центриране в наказателното поле на „червените“. Решителна намеса на капитана на ЦСКА!

Стартови състави на двата отбора:

Левски: 44. Матей Маркович, 21. Алдаир, 50. Кристиян Димитров, 4. Кристиан Макун, 6. Вендерсон Цунами -К, 3. Майкон, 8. Карлос Охене, 10. Асен Митков, 17. Евертон Бала, 12. Мустафа Сангаре, 9. Александър Колев.

Резерви:  Иван Андонов, 7. Фабио Лима, 11. Джавад Ел Джемили, 16. Преслав Бачев, 22. Патрик-Габриел Галчев, 23. Патрик Мислович, 30. Клеман Икена, 88. Марин Петков, 97. Асими Фадига

Старши треньор: Станислав Генчев

ЦСКА: 1. Густаво Бусато – К, 15. Тибо Вион, 5. Лумбард Делова, 6. Лиъм Купър, 18. Мика Пинто, 99. Джеймс Етоо, 26. Марселино Кареасо, 10. Джонатан Линдсет, 45. Аарон Исека, 9. Зюмюр Ботучи, 22. Джейсън Локило

Резерви: 25. Иван Дюлгеров – 4. Християн Петров, 7. Улаус Скаршем, 8. Станислав Шопов, 11. Матиас Фаетон,14. Тобиас Хайнц, 19. Иван Турицов, 73. Илиан Илиев, 77. Годуин Коялипу

Старши треньор: Александър Томаш

Главен съдия: Драгомир Драганов

ВАР: Радослав Гидженов

Национален стадион „Васил Левски“, София.