ЦСКА-София

Пирин и ЦСКА-София 0:1, Благоевград

Станаха ясни стартовите състави на отборите на Пирин и ЦСКА-София, които излизат един срещу друг днес в 17:45 на стадион „Христо Ботев“ в среща от 27-ия кръг на Първа лига.

Двубоят е от изключителна важност за „армейците“, които нямат право на грешка, след като Лудогорец ги измести от първата позиция.

Още в 11-ата секунда Браян Морено можеше да открие резултата, но вратарят на Пирин се намеси блестящо и изби топката в корнер.

Шанс за домакините в 32-ата минута ! Християн Петров допусна грешка при изнасянето на топката и момчетата на Христо Янев успяха да се възползват. Топката беше центрирана в наказателното поле на ЦСКА, но Тасев не успя да намери вратата на Бусато.

Гоол ! 0:1 за ЦСКА ! Браян Морен отбелязва в 42-рата минута. Пирин се пропука в края на първата част. Турицов проби по десния фланг и с отличен пас върна към нахлуващия Морено, който със силен шут отбеляза 9-тия си гол.

Нов шанс за „орлетата“ в 71-ата минута. Мартин Смоленски изведе Кондраков сам срещу вратаря, но Бусато спаси.

В 89-ата минута „червените“ можеха да вкарат втори гол ! Жираир Шагоян отправи силен удар, но Янко Георгиев изби топката и тя беше засечена от Назон, но при добавката топката уцели стража в лицето.

В добавеното продължение Иван Тасев засече свалена от Дюлгеров топка, но ударът му мина близо до вратата.

Стартовите състави на двата отбора:

Пирин: 21. Янко Георгиев, 38. Александър Дюлгеров, 11. Андрей Йорданов, 24. Борис Тютюков 14. Даниил Кондраков, 8. Дмитро Семенив, 26. Иван Тасев, 17. Илкер Будинов, 72. Раян Сенхаджи, 10. Славчо Шоколаров, 20. Чебраилс Макрецкис.

Старши треньор:  Христо Янев

ЦСКА – София: 1. Густаво Бусато, 21. Амос Юга, 22. Енес Махмутович, 6. Християн Петров, 15. Тибо Вион, 19. Иван Турицов, 11. Лазар Туфегджич, 26. Марселино Кареазо, 14. Тобиас Хайнц, 9. Дюкенс Назон, 28. Браян Морено

Старши треньор: Саша Илич

Снимка:startphoto.bg