Първа лигаТОПФутболЦСКА-София

ЦСКА надви израелци в предпоследната си контрола в Банско, новите попълнения на „червените“ с първи минути

ЦСКА победи с 2:1 Макаби Петах в контролна среща, играна в Банско. Джонатан Линдсет откри резултата за „армейците“ през първото полувреме, а Тобиас Хайнц от дузпа удвои преднината. Алтори намали изоставането за израелския отбор четвърт час преди края на проверката.

За „червените“ предстои втори мач за деня, който е с начален час 17:30, а съперник е Раднички Ниш (Сърбия). Контролата за тима на Томислав Стипич е последна, преди отборът да се завърне в София, където предстои заключителната част от подготовката за новия сезон.

По програма мачът трябваше да започне в 11:30 часа, но закъснява, тъй като израелският тим не стигна навреме на терена. Срещата започна в 11:55.

Иван Дюлгеров започва под рамката на вратата на ЦСКА, което е негов неофициален дебют. През втората част на мача в игра вероятно ще се появят другите две нови попълнения – Йоан Борносузов и Лумбард Делова.

В състава на Макаби има българско присъствие – бившият футболист на ЦСКА Пламен Гълъбов, който започва като титуляр днешната среща. Друга интересна подробност, е че израелският отбор са евроучастник този сезон, тъй като спечелиха купата на страната си. Домакинствтото им в Лига Европа срещу португалския Брага ще се изиграе в София, на стадион „Георги Аспарухов“.

В 5-ата минута отбраната на „червените“ се пропука, което позволи на играч на Макаби да излезе на стрелкова позиция. Неговият удар премина покрай вратата на Дюлгеров.

В 25-ата минута „небесносините“ изградиха отлично нападение, при което Лугаси излезе очи в очи с врататя на ЦСКА. Дюлгеров блесна със спасяване с крак и запази равенството.

В 32-ата минута Станислав Шопов центрира от пряк свободен удар, последва голямо разбъркване в наказателното поле, с което израелският тим се справи.

В следващата си атака ЦСКА все пак откри резултата. В 34-ата минута на мача. „червените“ развиха добро нападение. От трудна ситуация Улаус Скаршем някак успя да насочи топката към Джонатан Линдсет, който завърши успешно атаката и топката е в мрежата – 1:0 за ЦСКА.

На полувремето Томислав Стипич не направи нито една промяна. Пет минути след подновяването на играта, „армейците“ получиха право да изпълнят дузпа. Петко Панайотов изведе с отличен пас Георги Чорбаджийски. Младият футболист е фаулиран в наказателното поле, което даде основание на арбитъра Васил Минев да посочи бялата точка.

Зад топката застана Тобиас Хайнц, който с точен, премерен удар в десния ъгъл удвои преднината на своя тим – 2:0 за ЦСКА.

В 58-ата минута Линдсет намери Скаршем на отлична позиция, но последният не успя да нанесе точен завършващ удар.

Макаби успя да върне един гол четвърт час преди края на проверката. Тимът на Гълъбов матира „червената“ защита. Автор на попадението е Алтори засече центриране отдясно и отблизо не остави шансове на Дюлгеров и намали изоставането – 2:1.

Алтори получи възможност дори да изравни резултата, след като излезе на стрелкова позиция срещу Дюлгеров. Вратарят на „червените“ се намеси решително, а при добавката защитник на ЦСКА изчисти топката пред голлинията.

Десетина минути преди края на редовното време новите попълнения на ЦСКА Йоан Борносузов и Лумбард Делова се появиха в игра и направиха своя неофициален дебют с червената фланелка, след като се присъединиха към отбора през седмицата.

Секунди по-късно на терена се присъедини и Иван Турицов, който подписа нов двугодишен договор с клуба,

ЦСКА: 33. Иван Дюлгеров, 3. Сейни Санянг, 4. Християн Петров, 13. Браян Кордоба, 15. Тибо Вион, 30. Петко Панайотов, 8. Станислав Шопов, 10. Джонатан Линдсет, 7. Улаус Скаршем, 16. Георги Чорбаджийски, 14. Тобиас Хайнц

Резерви: 12. Марин Орлинов, 25. Димитър Евтимов, 19. Иван Турицов, 28. Юлиан Илиев, 18. Симеон Александров, 5. Лумбард Делова, 9. Йоан Борносузов

Треньор: Томислав Стипич

Макаби Петах Тиква: 34. Марко Волф, 12. Алон Азуги, 2. Андреас Каро, 25. Пламен Гълъбов, 32. Мухамад Хенди, 16. Йарден Гохен, 14. Тамир Глазер, 6. Йонатан Тепер, 53. Лиран Хазан, 10. Ариел Лугаси, 7. Лука Стор

Резерви: 98. Томер Лервинов, 17. Авив Салем, 44. Хадар Фуш, 20. Идо Коен, 27. Ихали Шабо, 23. Ивал Керцо, 19. Гал Дезент, 99. Амер Алтори, 21. Итамар Машраки, 47. Даниел Йоулани, 8. Анас Махамид, Ор Роизман

Терен: „Евима спорт“, Банско

Главен съдия: Васил Минев