Първа лигаТОПФутболЦСКА-София

Трета победа за ЦСКА и Томислав Стипич в контролите

ЦСКА – София победи с 2:1 румънския Политехника Яш в третата си лятна контрола. Двубоят се изигра на спортен комплекс „Евима“ в близост до Банско. Това е трета победа за новия треньор на тима Томислав Стипич.

Християн Петров изведе „червените“ с капитанската лента днес. В миналите два мача тимът на Томислав Стипич имаше двама различни капитани в лицето на Джонатан Линдсет и Марселино Кареасо. Първият е на резервната скамейка, докато колумбиецът има лек здравословен проблем и ще пропусне проверката.

Новото попълнение Иван Тасев започна като титуляр, а ЦСКА ще излезе на терена без типичен централен нападател.

След 4 минути игра Георги Чорбаджийски стреля от воле, но топката срещна левия страничен стълб на румънския тим. В ответната атака Гонсало Тейшейра отправи удар от далечна дистанция, който разтресе напречната греда на Густаво Бусато.

В 13-ата минута „червените“ получиха право да изпълнят дузпа, след като футболист на Политехника игра с ръка. Реферът Иво Андреев посочи бялата точка, откъдето Матиас Фаетон насочи топката в левия ъгъл, но вратарят на румънския отбор спаси. Слаб удар за футболиста на ЦСКА, който започна на върха на нападението на тима.

След близо половин час Тобиас Хайнц направи хубав пробив, след което намери сънародника си Улаус Скаршем пред наказателното поле. Седмицата на „червените“ обаче не успя да отправи силен шут по посока вратата и Фернандес улови.

Шест минути преди почивката, Георги Чорбаджийски открадна топката на последния защитник на Политехника, след което излезе сам срещу вратаря и подаде към Фаетон, който на празна врата откри резултата – 1:0 за ЦСКА!

В самия край на полувремето Хайнц на втора греда, където Кордоба отклони с глава, но ударът му излезе в аут.

През втората част Томислав Стипич избра почти изцяло нов състав, като единствено Матиас Фаетон остана на терена. В 55-ата минута Марк-Емилио Папазов смени голмайстора в днешния мач.

В 68-ата минута Алесандро Николов нанесе удар, който рикошира коварно в тялото на бранител на Политехника Яш, което изненада неприятно вратаря на румънците и топката влезе в мрежата за втори път – 2:0 за ЦСКА!

Седем минути по-късно, румънският тим върна едно попадение. Николас Самайоа засече центриране от ъглов удар на първа греда, не оставяйки шансове на Марин Орлинов – 2:1.

ЦСКА: 1. Густаво Бусато – 15. Тибо Вион, 13. Браян Кордоба, 4. Християн Петров (К), 3. Сейни Санянг – 21. Амос Юга, 16. Георги Чорбаджийски, 7. Улаус Скаршем, 14. Тобиас Хайнц – 29. Иван Тасев, 11. Матиас Фаетон

Резерви: 25. Димитър Евтимов, 12. Марин Орлинов, 2. Лъчезар Иванов, 17. Емануел Шакич, 32. Алесандро Николов, 19. Наско Цеков, 22. Асен Дончев, 10. Джонатан Линдсет, 8. Станислав Шопов, 28. Юлиан Илиев, 30. Петко Панайотов, 18. Симеон Александров, 24. Марк-Емилио Папазов

Треньор: Томислав Стипич

Политехника Яш: 1. Хесус Фернандес, 30. Тодор Тодорски, 6. Флорин Илие, 3. Николас Самайоа, 27. Рареш Испас, 24. Хулиан Марчони, 37. Михай Бордеяну, 10. Алин Роман (К), 18. Щефан Щефановичи, 80. Гонсало Тейшейра, 23. Таилсон

Треньор: Тони Да Силва

Главен съдия: Иво Андреев